آب سرد پدافند غیرعامل وزارت بهداشت بر گرمای عرفات

۱۳۹۶/۰۸/۰۷ در ۲۲:۴۷

کولیوند

سرپرست سازمان اورژانس کشور با بیان این‌که پروتکل پیشگیری از گرمازدگی برای حج امسال در ستاد وزارت بهداشت تدوین شده، گفت: در مراسم حج برای کاروان‌ها و یاوران حج، آموزش‌‌های خوبی داده شد که نتیجه‌اش پیشگیری از گرمازدگی در زائرین بوده است.

به گزارش ایران پزشک، پیرحسین کولیوند در همایش پدافند غیرعامل با بیان این‌که وزارت بهداشت ساختار پدافند غیرعامل را راه اندازی کرد تا هرجا که تهدیدی ایجاد شود خیلی سریع وارد عمل شود، گفت: ستاد پدافند غیرعامل فعالیت‌های خوبی تا به امروز انجام داده و همیشه سعی کرده امکانات و تجهیزات خود را به روز کند تا در شرایط بحران بتواند خدمات خوبی ارائه دهد.

وی افزود: کارگروه‌های مختلفی در وزارت بهداشت مانند تحقیقات و فناوری، غذا و دارو، بهداشت، پشتیبانی و انتقال خون تشکیل شده که هریک از این کارگروه‌ها جلسات خوبی با یکدیگر برای هماهنگی بیشتر فعالیت‌هایی داشته‌اند.

کولیوند بیان کرد: کلیپ و کتاب‌های آموزشی خوبی مانند پروتکل‌های شیمیایی تدوین شده و به همراه کتاب آموزش همگانی در حوزه تهدیدهای پدافندی در اختیار مردم قرار داده شده است.

سرپرست اورژانس کشور با بیان این‌که پروتکل پیشگیری از گرمازدگی برای حج امسال در ستاد وزارت بهداشت تدوین شده و این مقوله کمک بسیاری به زائرین در مراسم حج کرد، ادامه داد: در مراسم حج برای کاروان‌ها و یاوران حج، آموزش‌‌های خوبی داده شد که نتیجه‌اش پیشگیری از گرمازدگی در زائرین بوده است.

وی با بیان این‌که کارگاه‌های آموزشی و رزمایش‌های شیمیایی در تهران نیز انجام شده و در این راستا افراد آموزش‌های خوبی دیده‌اند، اظهار کرد: با توجه به مراسم اربعین، در دانشگاه‌‌های علوم پزشکی، تعدادی آمبولانس مستقر کردیم تا مصدومان حملات احتمالی بیوشیمی و بیولوژیکی را به مراکز درمانی منتقل کنند.

وی با بیان این‌که تشکیل کارگروه مشترک با سازمان پدافند غیرعامل و پشتیبانی از طرح‌های وزارت بهداشت از دیگر اقدمات پدافند غیرعامل وزارت بهداشت است، ادامه داد: پایگاه‌های اورژانس شهری و جاده‌ای را باید توسعه بدهیم و از تجارب تیم‌های اعزامی تخصصی وزارت بهداشت استفاده کنیم.

سرپرست سازمان اورژانس کشور با اشاره به حادثه تروریستی سامرا و مجروح شدن ۱۱۵ نفر در این حادثه، گفت: به دلیل آمادگی پدافندی، همه مصدومان را در مدت کوتاهی به کشور منتقل کردیم و ما باید در برابر وقوع هر حادثه‌ای مجهز باشیم و خود را برای رویارویی با هر گونه اتفاقی آماده کنیم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/AuAh0

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک