برای رفع بوی بد دهان:

آب نمک یا دهان شویه را با نظر دندان‌پزشک مصرف کنید

۱۳۹۵/۰۹/۱۶ در ۲۰:۱۱

یک متخصص بهداشت و سلامت دهان استفاده از کرفس، هویج، سیب و جعفری را برای رفع بوی بد دهان مفید دانست و گفت: دهان شویه‌های خاصی توسط متخصص طب سنتی ارائه می‌شود که آن هم مفید است.

به گزارش ایران پزشک، محمدرضا خامی، دندان‌پزشک اجتماعی و متخصص بهداشت و سلامت دهان در برنامه «فراسو» شبکه رادیویی سلامت با بیان این‌که حداقل روزی دو بار با استفاده از خمیر دندان حاوی فلوراید افراد مسواک بزنند، گفت: یک‌بار قبل از خواب به افراد توصیه می‌شود مسواک بزنند؛ چون ترشح بزاق در طول شب و خواب کم می‌شود و هنگام صبح که بعد از صبحانه باشد، بهتر است.

وی در ادامه بیان کرد: البته اگر فرد در طول روز قادر به مسواک زدن نیست، بهتر است از خوردن میان وعده‌های غیر ضروری که از مواد قندی تهیه شده، پرهیز کند یا اگر از این دست خوراکی‌ها استفاده می‌کند دهان و دندان خود را با آب شست‌وشو دهد.

این متخصص بهداشت و سلامت دهان در پاسخ به این پرسش که به نظر شما استفاده از دهان شویه موثر است، گفت: دهان شویه‌ها انواع مختلفی دارند که برای مشکلات لثه یا پوسیدگی دندان داده می‌شود که استفاده از هر کدام در جای خود و با تجویز دندان‌پزشک مناسب است.

وی ادامه داد: لازم به ذکر است هر پروتزی که داخل دهان گذاشته می‌شود، ملاحظات و رعایت‌های خاص خودش را دارد؛ مثلا فردی که روکش یا بریج گذاشته باید به توصیه‌های دندان‌پزشک خود عمل کند یا کسی که ایمپلنت دارد باید ملاحظات مربوط را که توسط دندان‌پزشک بیان شده، اجرا کند.

این متخصص بهداشت و سلامت دهان در خصوص استفاده از آب نمک رقیق یا غذاهای خاص برای رفع بوی بد دهان بیان کرد: آب نمک رقیق می‌تواند موثر باشد. دهان شویه‌های خاصی توسط متخصص طب سنتی ارائه می‌شود که آن هم مفید است.

خامی در ادامه افزود: برخی مصرف کرفس، هویج، سیب و جعفری را برای رفع بوی بد دهان توصیه می‌کنند که همه این‌ها مفید است.

این متخصص بهداشت و سلامت دهان در پایان با بیان این‌که آب نمک یا دهان شویه را با نظر پزشک خودتان مصرف کنید، اظهار کرد: آب نمک یا نمک حالت ضد عفونی دارد که در جای خودش مفید است. دهان شویه نیز برای مشکلات خاصی توسط دندان‌پزشک توصیه می‌شود که آن هم جای خودش را دارد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/GuBy9

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک