آلودگی هوا پای آمبولانس‌های سیار را به میادین و معابر کشید

۱۳۹۵/۰۸/۲۶ در ۱۶:۱۷

سرپرست اورژانس کشور از افزایش ۱۵/۷ درصدی بیماران تنفسی و قلبی در پی تشدید آلودگی هوا تهران خبر داد و تمهیدات اورژانس در این زمینه را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، پیرحسین کولیوند درباره وضعیت مراجعات اورژانس تهران در پی تشدید آلودگی هوا از افزایش ۱۵ درصدی تماس‌ها با ۱۱۵ در روزهای آلودگی هوا خبر داد و گفت: بر این اساس تعداد تماس‌ها با ۱۱۵ از ۹۷۳۴ تماس در ۲۰ آبان ماه به ۱۲ هزار و ۱۲۵ تماس در ۲۵ آبان ماه رسیده است. در عین حال در روزهای آلودگی تهران با افزایش ۱۰ درصدی ماموریت‌های اورژانس مواجه بودیم.

وی افزود: همچنین از روزهای ۲۲ تا ۲۴ آبان ماه شاهد افزایش ۱۵/۷ درصدی بیماران تنفسی و قلبی نسبت به روزهای قبل از آلودگی بودیم. به طوری‌که تعداد بیماران تنفسی از روزهای ۱۹ تا ۲۱ آبان ماه و قبل از آلودگی ۲۹۰ نفر بود که این تعداد در روزهای ۲۲ تا ۲۴ به ۳۳۵ نفر افزایش یافت. همچنین ۶۰۰ بیمار قلبی در روزهای قبل از آلودگی داشتیم که تعدادشان در پی تشدید آلودگی تهران به ۶۴۰ نفر افزایش پیدا کرد.

کولیوند درباره تمهیدات اورژانس به دنبال آلودگی هوای پایتخت گفت: اورژانس تهران تیم‌هایش را در ۳۱ نقطه پایتخت مستقر کرده و علاوه بر پایگاه‌های شهری موجود، هشت دستگاه آمبولانس در میادین و راه‌های اصلی پایتخت مستقر شدند.

وی در پایان گفت: در عین حال ۲۳ موتور آمبولانس نیز در سطح شهر تهران در گردش هستند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/Bj0hB

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک