آماده‌باش فوریت‌های پزشکی مشهد برای استقبال از زائران امام هشتم

۱۳۹۵/۰۹/۰۹ در ۲۰:۵۱

مدیر فوریت‌های پزشکی مشهد از آمادگی آمبولانس‌ها و خدمات اورژانسی برای ارائه خدمت به زائران حرم امام رضا (ع) خبر داد.

به گزارش ایران پزشک، رضا وفایی نژاد گفت: در استان خراسان رضوی، از دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد، نیشابور، سبزوار، گناباد، تربت حیدریه و تربت جام در مجموع ۱۷۷ پایگاه شامل ۷۶ پایگاه شهری و ۱۰۱ پایگاه جاده‌ای به صورت ۲۴ ساعته به زائران ارائه خدمت می‌کنند.

وی افزود: در مجموع لجستیک ما، ۱۹۱ آمبولانس فعال، ۱۵ اتوبوس آمبولانس و ۲ بالگرد در سطح استان خدمات اورژانسی ارائه می‌دهند.

مدیر فوریت‌های پزشکی مشهد اظهار کرد: از مجموع ۵۴ بیمارستان در سطح استان، ۳۲ بیمارستان در شهر مشهد و ۲۲ بیمارستان در سایر شهرهای استان خدمات بستری انجام گرفته و به تمامی زائرانی که با فرم ارجاع از طرف پزشکان به بیمارستان فرستاده شوند خدمات پزشکی و بستری رایگان ارائه می‌شود.

وی با اشاره به این‌که اورژانس ۱۱۵ استان خراستان رضوی از تاریخ ۲۷ آبان تاکنون، تعداد ۱۸۷۷۰ ماموریت را انجام داده، افزود: از این تعداد ماموریت، ۱۵۱۶ مورد تصادفی با انتقال ۱۳۳۰ نفر به بیمارستان و درمان سرپایی ۱۸۱ نفر و تعداد ۱۷۲۵۴ ماموریت غیرتصادفی با انتقال ۷۸۲۸ نفر به بیمارستان و درمان سرپایی ۸۷۳۰ صورت گرفته است.

وفایی نژاد ادامه داد: در روزهای اربعین و شهادت حضرت رسول اکرم (ص) و در روز شهادت امام رضا (ع) برنامه‌های ویژه اسقرار آمبولانس‌ها در محورهای منتهی به حرم مطهر رضوی را داریم؛ به طوری‌که علاوه بر ۴۱ پایگاه شهری در ۲۳ نقطه در مشهد آمبولانس‌های اورژانس در محورهای منتهی به حرم مطهر جهت خدمت به زائران مستقر هستند.

مدیر فوریت‌های پزشکی مشهد در پایان گفت: ستاد هدایت عملیات بحران و مرکز eoc نیز به صورت شبانه‌روزی در صورت اتفاقات احتمالی فعال است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/Fbn3L

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک