سرپرست اورژانس کشور خبر داد:

آماده‌باش ۱۴ هزار نیروی اورژانس برای تاسوعا و عاشورا

۱۳۹۶/۰۷/۰۶ در ۱۹:۳۵

کولیوند

سرپرست سازمان اورژانس کشور با بیان این‌که در ایام تاسوعا و عاشورا، ۱۴ هزار نیروی اورژانس در حالت آماده‌باش هستند، گفت: ۳۳ بالگرد در کل کشور مراسم تاسوعا و عاشورا را پوشش می‌دهند.

به گزارش ایران پزشک، پیرحسین کولیوند با اشاره به تمهیدات ویژه اورژانس برای روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار کرد: سازمان اورژانس کشور به منظور پوشش مراسم تاسوعا و عاشورا، ۱۴ هزار نیرو را در سراسر کشور بسیج کرده است که خدمات مطلوب و در خور شانی به مردم و نیازمندان فوریت‌های پزشکی ارائه شود.

وی با بیان این‌که در تهران نیز ۱۶۴ پایگاه اورژانس در حالت آماده‌باش کامل هستند، افزود: یک فروند بالگرد اورژانس هوایی در تهران نیز با شعاع عملیاتی ۱۵۰ کیلومتر طی دو روز تاسوعا و عاشورای حسینی در آماده‌باش است.

سرپرست سازمان اورژانس کشور تصریح کرد: در ۳۳ پایگاه اورژانس هوایی در سراسر کشور نیز ۳۳ بالگرد امدادی برای پوشش دو روز تاسوعا و عاشورای حسینی در حالت آماده باش هستند.

وی ادامه داد: در سراسر کشور چهار هزار و ۶۰۰ آمبولانس و ۲۳۰ موتور لانس نیز برای روزهای تاسوعا و عاشورا در حالت آماده‌باش هستند.

کولیوند عنوان کرد: همچنین از این تعداد موتورلانس ۲۰۰ دستگاه در تهران و ۳۰ دستگاه در شهرستان‌های تهران خدمت‌دهی می‌کنند.

سرپرست سازمان اورژانس کشور با بیان این‌که از شهروندان و هم‌وطنان عزیز می‌خواهیم در زمان ماموریت‌های اورژانس، همکاری ویژه‌ای برای بازگشایی مسیرهای تردد داشته باشند، بیان کرد: مردم در صورت بروز هرگونه حادثه با شماره ۱۱۵ مرکز اورژانس تماس بگیرند.

کولیوند تصریح کرد: بالا بردن توانایی کارکنان و پرسنل اورژانس یکی از اولویت‌های ما بوده که تاسوعا و عاشورای امسال دو هزار نیرو به تعداد پرسنل اوررانسی برای خدمت‌دهی در این دو روز نسبت به سال گذشته اضافه شده است.

وی در پایان اظهار کرد: امیدواریم مردم ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان را بدون وقوع حادثه سپری کنند؛ در حالی‌که نیروهای اورژانس نیز در کمال دقت و هوشیاری آماده خدمت‌دهی و انجام ماموریت‌های ویژه این ایام هستند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/d3tgu

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک