رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد:

آمادگی اورژانس گیلان برای خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی

۱۳۹۶/۱۲/۲۹ در ۱۶:۱۸

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: پوشش فراگیر خدمات اورژانس در گیلان با استقرار ۶۳ پایگاه اورژانس و ۲۳ ایستگاه سلامت در ایام نوروز برنامه‌ریزی شده است.

به گزارش ایران پزشک، شاهرخ یوسف زاده چابک ضمن بازدید از پایگاه مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان و تقدیر از زحمات شبانه روزی کارکنان اورژانس، از اورژانس پیش بیمارستانی به عنوان نخستین خط مراقبت و درمان بیماران یاد کرد و گفت: امداد رسانی مناسب لازمه سلامت مصدومین و بیماران است. درستی عملکرد قسمت‌های مختلف اورژانس پیش بیمارستانی می‌تواند از معلولیت و فوت مصدومین پیش‌گیری کند. بنابراین فعالیت این حوزه اهمیت قابل توجهی در سیستم‌های مراقبت بهداشتی درمانی دارد و یک بخش اساسی در درمان بیماران محسوب می‌شود.

وی افزود: در راستای فرا رسیدن ایام نوروز، پوشش فراگیر خدمات اورژانس گیلان با استقرار ۶۳ پایگاه اورژانس و ۲۳ ایستگاه سلامت در استان برنامه ریزی شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بیان کرد: با توجه به مسافر پذیر بودن گیلان و بالا بودن آمار تصادفات جاده‌ای در استان، تمهیدات لازم برای بهبود امدادرسانی در اورژانس پیش بیمارستانی در نظر گرفته شده است.

وی پاسخ‌گویی مناسب به درخواست‌های اورژانس، اعزام به موقع به محل حادثه، ارائه مراقبت‌های مناسب و اصولی در محل حادثه و انتقال به موقع مصدومین به مراکز درمانی را از جمله عوامل حائز اهمیت در بهبود امداد رسانی برشمرد.

یوسف زاده چابک با اشاره به آمار بالای مصدومین حوادث جاده‌ای در بین موتورسواران و عابران پیاده، خواستار همکاری و توسعه بین بخشی برای ارائه خدمات اورژانسی در جاده‌های پرحادثه گیلان شد.

گفتنی‌ست طرح سلامت نوروزی، از ۱۵ اسفند ۹۶ الی ۱۵ فروردین ۹۷ در دانشگاه علوم پزشکی گیلان اجرا می‌شود و با توجه به افزایش ۱۷ درصدی ورود مسافران به گیلان در سال ۹۶، استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی، دایر کردن مراکز شبانه روزی دندان‌پزشکی و داروخانه‌های معین برای ارائه خدمات دارویی مناسب، از جمله اقدامات پیش‌بینی شده در حوزه سلامت در گیلان است. در این زمینه ۶۳ پایگاه اورژانس، ۲۶ مرکز درمانی دولتی و ۸ مرکز درمانی خصوصی، ۱۰۰ مرکز جامع شبانه روزی دولتی و ۴۸ مرکز شبانه روزی خصوصی، آماده خدمت رسانی هستند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/9QIVf

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک