در گفت‌وگو با ایران پزشک مطرح شد:

آموزش سگ‌های زنده یاب هلال احمر توسط مربیان ایرانی

۱۳۹۶/۱۰/۲۸ در ۱۷:۵۷

اسکندری

رییس اداره سگ‌های زنده یاب هلال احمر ایران با بیان این‌که در کل کشور ۷۳ سگ زنده یاب داریم، گفت: در هر استان ۲ سگ و در استان تهران ۸ سگ زنده یاب داریم.

اسماعیل اسکندری در گفت‌وگو با خبرنگار ایران پزشک درباره هزینه نگهداری سگ‌های زنده یاب هلال احمر گفت: سالانه مبلغ قابل توجهی برای آموزش و نگهداری سگ‌های زنده یاب هزینه می‌شود. هزینه خرید یک سگ آموزش دیده و آماده حدود ۳۰ هزار دلار است، اما سگ‌های زنده یاب جمعیت هلال احمر ایران توسط مربیان ایرانی آموزش داده می‌شوند.

وی افزود: هزینه نگهداری سگ‌های زنده یاب امداد و نجات هلال احمر در سال حدود ۱ میلیارد تومان است. البته هزینه حقوق و ماشین آلات و آموزش‌ها و ساخت لوکیشن و غیره نیز وجود دارد.

اسکندری ادامه داد: تمرین سگ‌های زنده یاب در هر شرایطی از جمله شب و بارندگی و غیره انجام می‌شود.

رییس اداره سگ‌های زنده یاب هلال احمر در پاسخ به این سوال که سگ‌ها تا چه سنی می‌توانند کار امداد و نجات را انجام بدهند، بیان کرد: سگ‌های زنده یاب از سه ماه و نیمگی تا دو سالگی آموزش می‌بینند و تا دوازده سالگی می‌توانند کار کنند.

وی درباره تعداد افرادی که توسط این سگ‌ها پیدا شدند، اظهار کرد: بر اساس آمار سال ۹۴ و ۹۵، ۳۵۰ عملیات موفق داشتیم. این عدد فقط به افراد زنده محدود نمی‌شود و شامل اجساد نیز هست.

اسکندری با بیان این‌که در کل کشور ۷۳ سگ زنده یاب داریم، گفت: در هر استان ۲ سگ و در استان تهران ۸ سگ زنده یاب داریم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/QvDcA

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک