معاون آموزشی وزارت بهداشت اعلام کرد:

اختصاصی / ۳۲ مرکز آموزش عالی به ازای هر میلیون نفر جمعیت

۱۳۹۴/۱۱/۱۶ در ۱۳:۱۰

هفدهمین جشنواره ابن‌سینا در سالن ابن‌سینای دانشکده پزشکی دانشگاه تهران با حضور وزیر بهداشت، معاون آموزشی وزارت بهداشت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری «ایران پزشک» در این جشنواره که به منظور تقدیر از فعالیت‌ها و دستاوردهای برجسته در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی و ارائه خدمات ویژه در حوزه فعالیت‌های دانشگاه، هر ساله در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود، محمد باقر لاریجانی، معاون آموزشی وزارت بهداشت طی سخنانی گفت: در یک بازه زمانی از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ کشور ما میزان رشدی داشت که در رتبه‌های جهانی یک رکورد به حساب می‌آید. دلیل این موضوع، جوان بودن کشور و سریع بودن توسعه آموزش عالی در کشور است.

لاریجانی توسعه بالای آموزش عالی را یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و افزود: ما توانستیم در نقاط مختلف کشور، این موضوع را برای جوانان تضمین کنیم.

وی همچنین به توسعه ۳۰ برابری آموزش عالی کشور بعد از انقلاب اشاره کرد و گفت: این موضوع پدیده‌ای است که استادان و دانشیاران ما در دانشگاه‌های علوم پزشکی نقش کمی در آن نداشتند. متوسط سال‌های تحصیل طی ۳۰ سال اخیر از ۲/۱ به ۷ رسیده و این یعنی سال‌های تحصیل برای دانش‌آموختگان ما افزایش یافته است. این در کنار وضعیتی است که انتظار تحصیل بین جوانان ارتقا یافته و جوانان دوست دارند به مدارج علمی برسند. طی ۲۵ سال گذشته می‌توان گفت که انتظار تحصیل از ۸/۴ به ۱۴ سال رسیده است. یعنی جوانان علاقمند هستند که بسترهای آموزشی برای آنها فراهم شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت در ادامه به تعداد موسسه‌های آموزش عالی نیز اشاره کرد و افزود: در حال حاضر بیش از ۲۰۰۰ موسسه آموزش عالی دولتی و غیردولتی داریم و تقریبا ۳۲ مرکز آموزش عالی به ازای هر میلیون نفر جمعیت در کشور وجود دارد.

وی افزود: الان حدود ۶۰ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی و حدود ۱۸۰ هزار دانشجو در حوزه پزشکی و حدود ۱۸ هزار عضو هیئت علمی داریم.

 

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/XPa8t

برچسب‌ها, , , , , ,

ایران پزشک