سخنگوی وزارت بهداشت:

ادعای تخلف در سازمان غذا و دارو بدون انجام بررسی، اتهام است

۱۳۹۶/۰۴/۱۲ در ۱۳:۳۲

سخنگوی وزارت بهداشت درباره ادعاى انتشار اسنادى مبنى بر تخلفات سازمان غذا و دارو و لغو نشست خبرى که قرار بود امروز به همین منظور برگزار شود، گفت: برخى افراد ممکن است به صورت شخصى و گروهى اعلام کنند که تخلفى را کشف کردند که رسیدگى به این موضوع راه خودش را دارد و اعلام بدون بررسى آن حتى ممکن است اتهام باشد.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، ایرج حریرچی در نشست خبری با حضور خبرنگاران درباره شهرک‌هاى سلامت گفت: در حال حاضر در توسعه بخش‌هاى بهداشتى و درمانى باید به این توجه کنیم که واحدهاى صنعتى و غیر صنعتى متناسب و تولید مقرون به صرفه باشند.

وی افزود: کشورهاى دیگر به سمت ساخت مگا هاسپیتال‌ها رفته‌اند که به طور مثال در یک مجتمع بیمارستانى حدود ٨٠٠ تا ٢۵٠٠ تخت وجود دارد؛ البته ما هم در ایران به این سمت در حال حرکت هستیم. شهرک‌هاى سلامت نیز علاوه بر مجتمع‌هاى تشخیصى ایجاد مى‌شوند.

حریرچی ادامه داد: موضوع شهرک‌هاى سلامت فعلا در اختیار بخش خصوصى است، اما مجوزها توسط وزارت بهداشت صادر مى‌شود.

 

 

قائم مقام وزیر بهداشت در پاسخ به سوال خبرنگار ایران پزشک درباره ادعاى انتشار اسنادى مبنى بر تخلفات سازمان غذا و دارو و لغو نشست خبرى که قرار بود امروز به همین منظور برگزار شود، گفت: استنباط ما این است که یک کار کارشناسى انجام شده که حاوى مسائل سیاست گذارى و تصمیم گیرى بوده است که اگر این گونه باشد براى تبادل نظر آماده هستیم.

وی افزود: برخى افراد ممکن است به صورت شخصى و گروهى اعلام کنند که تخلفى را کشف کردند که رسیدگى به این موضوع راه خودش را دارد و اعلام بدون بررسى آن حتى ممکن است اتهام باشد.

حریرچی اظهار کرد: ما از نظرات کارشناسى استقبال مى‌کنیم و اگر کسى معتقد است در وزارت بهداشت تخلفى رخ داده باید از طریق روش‌هاى قانونى پیگیرى شود.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان این‌که نباید اتهام را اول منتشر کرد و بعد ثابت شود که این اتفاق نیفتاده است و آبروى سازمان یا اشخاصى ریخته شود، گفت: فارغ از نشست امروز، با توجه به تعیین کابینه در آینده نزدیک ممکن است جهت‌گیرى‌هاى سیاسى براى تاثیرگذارى در این جریان اتفاق بیفتد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا وزیر بهداشت در این خصوص وارد عمل شده، اظهار کرد: این که دکتر توکلى و نادران با وزیر صحبت کردند، ممکن است انجام شده باشد و ما با هر کسى که نظرات کارشناسى داشته باشد، آماده مذاکره هستیم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/sig81

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک