رئیس سازمان غذا و دارو اعلام کرد:

ارائه تسهیلات به شرکت‌های دارویی جهت ورود به بازارهای جهانی

۱۳۹۴/۱۱/۲۱ در ۱۰:۰۶

رئیس سازمان غذا و دارو به وظیفه قانونی این سازمان جهت صدور مجوز و ارائه تسهیلات لازم به شرکت‌ها جهت کمک به ورود آنها به بازارهای جهانی اشاره کرد.

به گزارش پایگاه خبری «ایران پزشک» به نقل از آنا، رسول دیناروند در مراسم امضای تفاهم‌نامه با وزارت رفاه با بیان اینکه امضای تفاهم‌نامه‌ها راحت‌ترین قسمت کار است، گفت: ما برای توسعه مفهوم تعاون در کنار وزارت کار هستیم و مطابق با وظیفه قانونی خود برای صدور مجوز تسهیلات لازم را ارائه می‌کنیم.

دیناروند با اشاره به اینکه تفاهم‌نامه‌ها راه را برای همکاری‌های بیشتر باز می‌کند، عنوان کرد: در حال حاضر نمی‌توان گفت که چند تعاونی در حوزه‌ این تفاهم‌نامه کار خواهند کرد، اما ما تسهیلات را فراهم می‌کنیم و همکاران ما در وزارت رفاه نیز تعاونی‌ها را برای اخذ نشان حلال تشویق می‌کنند.

وی درخصوص جهانی شدن لوگوی حلال ایران نیز اظهار کرد: همواره صاحب لوگو به آن اعتبار می‌بخشد. سازمان بهداشت جهانی سازمان غذا و دارو را به عنوان یک سازمان نظارتی معتبر به رسمیت می‌شناسد. همچنین آزمایشگاه مرجع کنترل از طرف سازمان بهداشت جهانی به عنوان آزمایشگاه مجاز بین‌المللی به رسمیت شناخته شده است. بنابراین اعتبار سازمان غذا و دارو پشت این نشان خواهد بود.

رئیس سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: با وجود اینکه اکثر جمعیت ایران مسلمان هستند، احساس نیاز به علامت حلال بودن موادغذایی هیچگاه جایگاهی نداشته است. علاوه بر این ما برای صادرات به این نشان نیازمندیم. در حال حاضر قصد نداریم برای استفاده از نشان حلال انحصار ایجاد کنیم، بلکه می‌خواهیم به شرکت‌ها برای ورود به بازارهای جهانی کمک کنیم. در همین راستا با وزارت امور خارجه مکاتباتی شده که این وزارتخانه نیز این نشان را به نقاط مختلف فرستاده است.

 

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/Eycf5

برچسب‌ها, ,

ایران پزشک