مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو خبر داد:

ارائه پیش نویس دستورالعمل رتبه بندی مسئولان فنی تجهیزات پزشکی

۱۳۹۶/۰۹/۲۷ در ۱۵:۴۱

مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت:  پیش نویس دستورالعمل رتبه بندی مسئولین فنی طی هفته آتی روی وب سایت اداره کل و انجمن قرار می‌گیرد و کلیه افراد می‌توانند نظر خود را به اداره کل و انجمن اعلام کنند.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، رضا مسائلی در اولین همایش مسئولین فنی تجهیزات و ملزومات پزشکی که با همکاری انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی کشور در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، گفت: بیش از ۵ هزار مسئول فنی تجهیزات پزشکی در کشور آموزش دیده و رجیستر شدند و این نیروی انسانی مسئولین فنی، یک سرمایه فنی و بزرگ برای نظام سلامت کشور هستند.

وی افزود: اداره کل تجهیزات پزشکی پشتیبان مسئولین فنی به منظور ارتقای سلامت جامعه است.

مشاور وزیر بهداشت ادامه داد: کلیه فرآیندهای ثبت نام، احراز صلاحیت، رتبه بندی مسئولین فنی از سوی اداره کل تجهیزات پزشکی به انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی طی یک ماه آینده تفویض و واگذار می‌شود. انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی با هماهنگی اداره کل تجهیزات پزشکی پورتال مسئولین فنی را طراحی و پیاده سازی کرده است و در این جلسه از این پورتال رونمایی می‌شود.

مسائلی بیان کرد: فرآیند ثبت نام و احراز صلاحیت مسئولین فنی تجهیزات و ملزومات پزشکی از سامانه‌های اداره کل و سامانه TTAC سازمان به این پورتال منتقل می‌شود و اطلاعات نهایی و تایید شده از طریق وب سرویس در اختیار اداره کل و دیگر سامانه‌ها قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد:‌ نظام رتبه بندی و بازآموزی مسئولین فنی با توجه به سوابق و مدارک آن‌ها از سوی انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی با نظارت اداره کل تجهیزات پزشکی طراحی و در پورتال به صورت الکترونیکی پیاده سازی خواهد شد.

مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: پیش نویس دستورالعمل رتبه بندی مسئولین فنی طی هفته آتی روی وب سایت اداره کل و انجمن قرار می‌گیرد و کلیه افراد می‌توانند نظر خود را به اداره کل و انجمن اعلام کنند. همچنین در نظر داریم به زودی مسئولیت بخشی از تاییدهای مجوزها و ثبت تجهیزات پزشکی کلاس خطر پایین به مسئولین فنی تفویض شود.

مسائلی ادامه داد: مسئولین فنی باید حضور دائم در شرکت‌ها داشته باشند و نظام تعیین حقوق آن‌ها از سوی انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی طراحی شده که پس از بررسی به شرکت‌ها ابلاغ خواهد شد.

مشاور وزیر بهداشت در پایان گفت: استقرار نظام تفویض مسئولیت، رتبه بندی و بازآموزی، سه برنامه اصلی اداره کل تجهیزات پزشکی برای مسئولین فنی در سال ۱۳۹۶ است که از طریق انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی با نظارت عالیه اداره کل انجام خواهد شد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/ZTqwQ

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک