معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران؛

ارتباط با افراد خاص، در نظارت بر موسسات درمانی تاثیری ندارد

۱۳۹۵/۰۲/۰۸ در ۱۲:۲۷

مرکز حجامت ایران به دلیل فعالیت بدون پروانه رسمی و بهره‌برداری و همچنین استفاده از نیروی انسانی فاقد مدرک قانونی، غیرمجاز شناخته و پلمب شد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، رضا پایدار، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران با اعلام این خبر گفت: سازمان تعزیرات حکومتی در دو مرحله به این مرکز اخطار داده بود، اما مرکز حجامت ایران بدون توجه به هشدارها، فعالیت خود را ادامه می‌داد که در نهایت با دستور پلیس فتا، این مرکز پلمب شد.

وی افزود: این موسسه در تهران اقدام به راه‌اندازی دانشکده‌ای به نام شعبه دانشگاه ارمنستان کرده بود که در آن به افراد عادی آموزش حجامت را ارائه می‌دادند و برای آنها مدرک و گواهی صادر می‌کردند که این دانشکده نیز به دلیل فقدان مجوز، پلمب شد.

پایدار به مردم توصیه کرد تا از مراجعه به موسساتی که فاقد مجوز قانونی و بهره‌برداری وزارت بهداشت هستند، جداً پرهیز کنند و در اولین مراجعه خود به مراکز درمانی، حتما به مجوز و پروانه تاسیس آن موسسه توجه کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان این‌که ما به صورت دوره‌ای از تمام مراکز درمانی و به ویژه طب سنتی بازدید می‌کنیم، اظهار کرد: بر اساس این بازدیدها، مراکز غیرمجاز در ابتدا تذکر می‌گیرند و به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع می‌شوند و در صورت عدم رعایت نکات لازم، پلمب و به دادگاه معرفی می‌شوند.

پایدار به پلمب چندین موسسه درمانی غیرمجاز در سال گذشته اشاره کرد و گفت: برخی از مراکز غیرمجاز، ارتباطاتی با افراد خاصی دارند و جوسازی می‌کنند، اما شلوغ کاری، جوسازی و ارتباط با افراد خاص، در نظارت دقیق موسسات درمانی تاثیری نخواهد داشت.

وی با بیان این‌که در حال حاضر دانشکده‌های طب سنتی دانشگاه‌های علوم پزشکی، اقدام به تربیت PHD طب سنتی کرده‌اند، اظهار داشت: این متخصصان به تدریج وارد بازار کار شده و با روش علمی و به صورت قانونی فعالیت دارند.

پایدار تاکید کرد: مجوزهای مراکز و موسسات طب سنتی باید در معرض دید مردم، نصب شود تا باعث آگاهی مردم شود و با اطمینان خاطر از این مراکز خدمات دریافت کنند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/gkp5g

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک