معاون اجتماعی وزارت بهداشت در پیام نوروزی:

ارتقای سلامت همگانی نیازمند مشارکت حداکثری مردم است

۱۳۹۶/۱۲/۲۹ در ۱۵:۳۴

ایازی

معاون اجتماعی وزارت بهداشت در پیامی به مناسبت نوروز نوشت: به دومین سال تاسیس معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بهار ۱۳۹۷ خورشیدی نزدیک می‌شویم. معاونت اجتماعی با روی‌کرد اجتماعی شدن سلامت به دنبال مشارکت حداکثری مردم و سایر بخش‌ها در ارتقای سلامت همگانی است تا طرحی نو در زندگی مردم بزرگ ایران دراندازد و از سختی‌ها و رنج‌های ایشان با یاری و همکاری خودشان بکاهد.

به گزارش ایران پزشک، متن پیام سید محمد هادی ایازی بدین شرح است:

«گفت پیغمبر به یاران زینهار
تن مپوشانید از باد بهار
آن چه با شاخ درختان می‌کند
با تن و جان شما آن می‌کند

باز هم بهار فرخ از راه رسید تا سبزه در کوه و دشت و بیابان و امید و شادابی و روشنایی زندگی در دل‌ها و جان‌ها سرک کشد و همه چیز را تازه و شاداب کند.

به دومین سال تاسیس معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بهار ۱۳۹۷ خورشیدی نزدیک می‌شویم. معاونت اجتماعی با روی‌کرد اجتماعی شدن سلامت به دنبال مشارکت حداکثری مردم و سایر بخش‌ها در ارتقای سلامت همگانی است تا طرحی نو در زندگی مردم بزرگ ایران دراندازد و از سختی‌ها و رنج‌های ایشان با یاری و همکاری خودشان بکاهد. ناگفته پیداست که چنین ایده‌ای جز با نو کردن اندیشه و استواری و پی‌گیری در کار و هم‌دلی و دل‌سوزی به دست نخواهد آمد و به بار نخواهد نشست.

برگزاری مجامع سلامت در سطوح گوناگون ملی، استان، شهرستان و محله و راه‌اندازی کانون‌های اجتماع‌محور سلامت محلات از برنامه‌هایی است که در همین راستا طرح و برنامه‌ریزی شده است تا هم به فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی مردم و دستگاه‌ها به حقوق، وظایف و تکالیف‌شان در زمینه سلامت و هم به مشارکت ایشان در این امر بینجامد.

نوروز و فرارسیدن سال ۱۳۹۷ خورشیدی را به همه هم‌میهنان و فعالان عرصه سلامت در سطوح گوناگون آن شادباش می‌گویم و آرزوی سالی سرشار از شادی و سلامتی دارم. بیایید تا خود را با طبیعت هم‌گام سازیم و دل به پیام دل‌انگیزش بسپاریم.

آید بهار و پیرهن بیشه نو شود
نوتر برآورد گل اگر ریشه نو شود
زیباست روی کاکل سبزت کلاه نو
زیباتر آن که در سرت اندیشه نو شود»

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/6fWbT

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک