سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد:

ارتقای هتلینگ و افزایش تعداد تخت‌های بیمارستانی قم در آینده نزدیک

۱۳۹۵/۰۸/۲۰ در ۱۶:۲۹

قائم مقام وزیر بهداشت در جریان بازدید از پروژه‌های بیمارستانی در حال احداث قم اظهار امیدواری کرد که بیمارستان فرقانی و امیرالمومنین این شهر تا دهه فجر افتتاح شوند.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، ایرج حریرچی در حاشیه بازدید از روند اجرای احداث بیمارستان‌های جدیدالاحداث قم گفت: ما در سه دهه گذشته شرمنده مردم قم بودیم که امکانات بیمارستانی و بهداشتی درمانی این شهر کمتر از متوسط کشوری بوده است.

وی افزود: خوشبختانه با اقداماتی که طی سه سال اخیر انجام شده، ظرفیت تخت‌های بیمارستانی دولتی قم که حدود ۱۲۰۰ تخت بوده، افزوده می‌شود و حدودا ۸۰۰ تخت جدید اضافه خواهد شد و این تعداد طی بازدیدی که انجام شد با بهترین استاندارد در حال انجام است.

قائم مقام وزیر بهداشت گفت: واقعیت این است که ۸۰ درصد بیمارستان‌های خصوصی تهران هم کیفیت بیمارستان‌های جدید در حال ساخت قم را ندارند.

وی افزود: امیدواریم که بیمارستان فرقانی در آینده نه چندان دور و بیمارستان امیرالمومنین (ع) نیز تا دهه فجر افتتاح شود؛ همچنین بیمارستان نیروگاه و بیمارستان زنان که در مجموعه بیمارستانی شهید بهشتی نیز در حال احداث است تا پایان این دولت به اتمام برسد.

حریرچی ادامه داد: امیدواریم با اقداماتی که در حال انجام است، شهر قم از نظر تعداد تخت جمعیت و از نظر کیفیت در جایگاه ممتاز و مطابق شان خود قرار گیرد.

 

%d8%ad%d8%b1%db%8c%d8%b1%da%86%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d9%82%d9%85

 

سخنگوی وزارت بهداشت به اقدامات بهداشتی و پیشگیرانه در شهر قم اشاره کرد و گفت: در این زمینه نیز اقدامات خوبی انجام شده به گونه‌ای که ۱۴۰ پایگاه شهری و ۴۰ مرکز سلامت جامع تشکیل شده است.

وی به هتلینگ بیمارستانی در قم اشاره کرد و گفت: ساختمان اکثر بیمارستان‌های قم برای سال‌های خیلی دور است و به همین منظور در این بیمارستان‌ها بازسازی جدید و هتلینگ ایجاد شده است.

حریرچی با تاکید بر همکاری همه جانبه دستگاه‌ها با دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در کلانشهری مثل قم همراهی دستگاه‌ها با دانشگاه ضروری است که از جمله آن آب، برق، گاز، عبور و مرور شهری، مالیات‌ها و … هستند که انتظار داریم همکاری بیشتری با دانشگاه داشته و در شهر قم که همه برای یک هدف مقدس فعالیت می‌کنند در راستای سلامت مردم نیز همراهی داشته باشند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/OgzAa

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک