نایب رییس انجمن ام اس ایران مطرح کرد:

استفاده دو سوم بیماران ام اس از داروهای داخلی

۱۳۹۵/۰۸/۲۱ در ۱۳:۱۳

نایب رییس انجمن ام اس ایران کیفیت داروهای تولید داخل را مطلوب دانست و گفت: دو سوم بیماران ام اس در کشور از داروهای تولید داخلی استفاده می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، محمد علی صحراییان در افتتاحیه سیزدهمین کنگره بین المللی ام اس که در هتل المپیک تهران در حال برگزاری است، گفت: شیوع ام اس در کشور رو به افزایش است و هر سال شاهد ابتلای تعدادی از هموطنان‌مان به این بیماری هستیم.

وی با تاکید بر این‌که دانش و مهارت تشخیص و درمان ام اس در دنیا رو به افزایش است، افزود: خوشبختانه در ایران نیز همپای جهان در زمینه تشخیص و درمان بیماری ام اس پیش می‌رویم.

صحراییان با عنوان این مطلب که برگزاری چنین کنگره‌هایی نقش بسیاری خوبی در تشخیص و درمان ام اس دارد، اظهار داشت: پزشکان ایرانی در زمینه تشخیص و درمان بیماری ام اس چیزی کمتر از پزشکان خارجی ندارند و آن‌چه در کشور در زمینه تشخیص و درمان ام اس دنبال می‌شود از استاندارد خوبی برخوردار است.

رییس سیزدهمین کنگره بین المللی ام اس با عنوان این مطلب که درمان دارویی ام اس که در کشورهای خارجی دنبال می‌شود در ایران نیز توسط پزشکان کشورمان مورد استفاده قرار می‌گیرد، افزود: استفاده از بعضی داروهایی که در دنیا به چرخه درمانی وارد می‌شود تا حدودی زمان‌بر است، زیرا تاثیر این داروها باید به تایید برسد.

صحراییان در عین حال از کیفیت مطلوب داروهای تولید داخل برای بیماران ام اس یاد کرد و گفت: دو سوم بیماران ام اس در کشور از داروهای تولید داخلی استفاده می‌کنند و می‌توان گفت که داروهای ایرانی توانسته‌اند اعتماد پزشکان ما را جلب کنند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/79dim

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک