سرپرست اورژانس کشور خبر داد:

استقرار اورژانس دندان‌پزشکی در بیمارستان‌ها در ایام تعطیلات / ذخیره گروه خونی O منفی در آمبولانس‌ها

۱۳۹۶/۱۲/۲۳ در ۱۲:۲۷

سرپرست سازمان اورژانس کشور از افزوده شدن تجهیزات جدید به اورژانس کشور خبر داد و گفت: تجهیزاتی همچون نوار قلب، سونوگرافی، الکتروشوک و غیره را به آمبولانس‌های‌مان اضافه کردیم و در برخی از آمبولانس‌ها و بالگردها نیز ذخیره گروه خونی O منفی را قرار دادیم تا در صورت نیاز با مشکل روبه‌رو نشویم.

به گزارش ایران پزشک، پیرحسین کولیوند در رزمایش بزرگ ترافیک و خدمات سفر نوروز ۹۷ که پیش از ظهر امروز با حضور فرمانده ناجا، وزیر راه، رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، رییس سازمان امداد و نجات در ضلع جنوبی حرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: در طرح نوروزی امسال ظرفیت‌ها در مجموعه اورژانس و وزارت بهداشت بالا رفته و با همکاری که همه دستگاه‌ها با یکدیگر دارند، شاهد افزایش در ارائه خدمات و بهبود کیفیت خدمت‌رسانی خواهیم بود.

کولیوند با بیان این‌که ۲۱ درصد از فعالیت‌های اورژانس در سال گذشته مربوط به حوزه تصادفات بود، افزود: به همین دلیل ما توجه ویژه‌ای به موضوع تصادفات داشته و آمادگی خود را در این زمینه ارتقا داده‌ایم و پزشکان در ایام نوروز در بیمارستان‌ها حضور خواهند داشت، همچنین اورژانس‌های دندان‌پزشکی در بیمارستان‌ها مستقر خواهند شد.

کولیوند از افزوده شدن تجهیزات جدید به اورژانس کشور خبر داد و گفت: تجهیزاتی همچون نوار قلب، سونوگرافی، الکتروشوک و غیره را به آمبولانس‌های‌مان اضافه کردیم و در برخی از آمبولانس‌ها و بالگردها نیز ذخیره گروه خونی O منفی را قرار دادیم تا در صورت نیاز با مشکل روبه‌رو نشویم.

سرپرست اورژانس کشور بیان کرد: البته با تمام این اقدامات همچنان اولویت نخست ما پیش‌گیری از وقوع حوادث است، اما اگر اتفاقی رخ دهد از مردم می‌خواهم که نگران نباشند و با سامانه ۱۱۵ تماس بگیرند و مطمئن باشند که در کوتاه‌ترین زمان ممکن همکاران من خود را به محل خواهند رساند و قبل از آن نیز مشاوره‌های تلفنی را به این افراد ارائه می‌دهند تا دچار مشکل نشوند.

وی از مسافرانی که باید به شکل روزانه دارو مصرف کنند نیز خواست که حتما قبل از سفر نسبت به همراه داشتن و نیز تعداد کافی داروهای خود توجه داشته باشند.

کولیوند از نظارت وزارت بهداشت در تهیه، توزیع و پخت غذا در رستوران‌های بین راهی خبر داد و گفت: در این زمینه با تخلفات و همچنین هر گونه موردی که سلامت شهروندان را به خطر اندازد با جدیت برخورد خواهیم کرد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/T7eBb

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک