سخنگوی وزارت بهداشت در پاسخ به سوال ایران پزشک:

اصل مدیریتی وزارت بهداشت بر تفویض اختیار است

۱۳۹۶/۰۴/۱۹ در ۱۳:۴۷

سخنگوی وزارت بهداشت

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان این‌که اصل مدیریتى این وزارت‌خانه مبنى بر تفویض اختیار است، درباره برخی اقدامات خودسرانه در دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: کسى ادعا ندارد همه کارهایى که انجام می‌شود درست است؛ در نتیجه گاهى اشتباه مى‌شود. برخى موارد مدیریتى است که ممکن است مدیرى به نظرش برسد براى مقابله با چاقى برخوردى کند. برخى موارد وجود دارد که جزو خطوط قرمز است و اهداف متعالى محسوب مى‌شود و از آن کوتاه نمی‌آییم.

ایرج حریرچی در نشست خبری صبح امروز در پاسخ به سوال خبرنگار ایران پزشک درباره برخى اقدامات خودسرانه دانشگاه‌های علوم پزشکى و مخالفت وزارت بهداشت با این اقدامات گفت: ما با حدود ۴۳۰ هزار نفر کار می‌کنیم و جاى پر مراجعه‌اى هستیم. حجم عظیمى از مدیران و روساى بیمارستان‌ها و شبکه‌ها و دانشگاه‌ها و مراکز بهداشتى و درمانى با وزارت بهداشت کار می‌کنند و اصل مدیریتى ما مبنى بر تفویض اختیار است.

وی تصریح کرد: کسى ادعا ندارد که همه کارهایى که انجام می‌شود درست است؛ در نتیجه گاهى اشتباه مى‌شود. برخى موارد مدیریتى است که ممکن است مدیرى به نظرش برسد براى مقابله با چاقى برخوردى کند.

حریرچی ادامه داد: گاهى فضاى مجازى واکنش غیرعادى به این مسائل نشان مى‌دهد. برخى موارد وجود دارد که جزو خطوط قرمز است و اهداف متعالى محسوب مى‌شود و از آن کوتاه نمی‌آییم.

قائم مقام وزیر بهداشت گفت: شرایط مدیران محیطى قابل درک است و ممکن است کسى طلب کار باشد و با شرکت‌های تأمین کننده مواجه باشد و واکنش‌های احساسى هم رخ بدهد. بسته‌های طرح تحول سلامت خط قرمز ماست و باید به مردم ارائه خدمت کنیم و وسایل و داروهاى مورد نیازشان را در بیمارستان‌ها تامین کنیم.

وی در پایان در خصوص نامه اخیر رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین اظهار کرد: البته این مواردى که در مورد تامین دارو و وسایل پزشکى نامه نگارى شد هم اقدام نشد و فورى لغو شد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/phzQs

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک