رییس دانشگاه علوم پزشکی قم مطرح کرد:

اضافه شدن ۸۰۰ تخت به تخت‌های بیمارستانی استان قم طی ۴ سال

۱۳۹۶/۰۲/۰۲ در ۲۱:۵۷

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم از راه اندازی دو بیمارستان جدید در مناطق مختلف شهر قم تا نیمه اول سال جاری خبر داد و گفت: طی مدت این چهار ساله ۸۰۰ تخت بیمارستانی به مجموعه تخت‌های استان اضافه یا در حال اضافه شدن است.

به گزارش ایران پزشک، ابوالفضل ایرانی خواه امروز در دیدار با آیت الله نوری همدانی از مراجع عظام تقلید که هم‌زمان با هفته سلامت برگزار شد، گفت: شعار امسال با عنوان زندگی سالم با نشاط و امید است که می‌کوشد تا به ابعاد مختلف سلامت در جامعه کمک کند.

وی افزود: بدون تردید خود مردم در سلامت روح و جسم‌شان نقش اصلی دارند و از سوی دیگر دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی نیز در این زمینه باید مشارکت داشته باشند که اقداماتی در این زمینه نیز انجام شده است.

ایرانی خواه در ادامه به اقدامات صورت گرفته در قالب اجرای طرح تحول نظام سلامت اشاره و اظهار کرد: این طرح به عنوان یک حرکت بی‌نظیر و انقلاب گونه بر تکریم ارباب رجوع در کاهش پرداختی‌ها و هزینه‌های کمرشکن مردم موثر بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: ارتقای سلامت در جامعه، هتلینگ بیمارستانی، حضور پزشکان مقیم، گسترش طرح زایمان طبیعی و خدمات رسانی در این راستا به صورت رایگان، راه اندازی کلینیک‌های ویژه درمانی، راه اندازی پایگاه‌های بهداشتی و … از جمله مزایا و اثرات طرح تحول نظام سلامت است.

وی با اشاره به برنامه‌های عمرانی و توجه به افزایش تخت‌های بیمارستانی در قم، اظهار کرد: ۹۰ سال پیش نخستین بیمارستان قم احداث شد که از آن زمان تا قبل از این دوره هزار و ۲۰۰ تخت بیمارستانی در قم دایر شد، ولی طی مدت این چهار ساله ۸۰۰ تخت بیمارستانی به مجموعه تخت‌های استان اضافه یا در حال اضافه شدن است.

ایرانی خواه ادامه داد: بیمارستان فرقانی بعد از ۲۰ سال بلاتکلیفی در این دوره با همت و تلاش شبانه روزی با ۳۵۰ تخت تکمیل و در اختیار همشهریان قرار گرفت و بیمارستان‌های نیروگاه با ۲۰۰ تخت و امیرالمومنین (ع) با ۲۲۰ تخت نیز در نیمه اول امسال به بهره برداری خواهند رسید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم به بیمارستان هزار تخت‌خوابی اشاره کرد و گفت: کلنگ این بیمارستان نیز به زمین زده شده و با پیگیری‌های صورت گرفته به ویژه هماهنگی‌های دکتر لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی تا سه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/ihIl1

برچسب‌ها, , , , , ,

ایران پزشک