اعلام آمادگی انجمن گفتار درمانی برای کمک به خسرو آواز ایران

۱۳۹۶/۱۲/۲۱ در ۱۵:۲۳

شجریان

دبیر انجمن علمی گفتار درمانی ایران از آمادگی این انجمن برای مشارکت در درمان مشکلات گفتاری و صدای استاد شجریان خبر داد.

به گزارش ایران پزشک به نقل از ایسنا، هوشنگ دادگر گفت: گفتار درمانی یکی از رشته‌های توانبخشی است که قدمتی ۵۰ ساله در ایران دارد و بیش از ۳ هزار فارغ‌التحصیل  گفتار درمانی در کشور داریم. گفتار درمانی دانش ارزیابی، تشخیص و درمان هر نوع اختلال مربوط به گفتار و زبان و درک گفته‌های دیگران است.

دبیر انجمن علمی گفتار درمانی ایران بیان کرد: گفتار درمانی یک بخش مهم از فرآیند درمان بسیاری از اختلالات صدا و حنجره است که در درمان اکثر اختلالات صوت مثل گرفتگی صدا و نیز اختلال در تارهای صوتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین درمان آسیب به تارهای صوتی و مشکلات بعد از آن که در ارتباط با قدرت تکلم فرد است، از وظایف گفتار درمان محسوب می‌شود.

دادگر افزود: گفتار درمانی می‌تواند از تشدید آسیب‌دیدگی تارهای صوتی پیش‌گیری کرده و با استفاده از تکنیک‌های درمانی مناسب، به بیمار کمک کند تا گفتار خود را بازیابی کند. گفتار درمانی در سپری کردن دوره بهبودی و توان‌بخشی توانایی تکلم بیمار نقش مهمی دارد.

وی اظهار کرد: با استفاده از تکنیک‌های گفتار درمانی می‌توان بسیاری از بیماری‌های عملکردی حنجره را درمان کرد و در حال حاضر نیز برخی همکاران و اساتید گفتار درمانی در حال ارائه خدمات به کاربران حرفه‌ای صوت مانند خوانندگان و افراد دارای صدای حرفه‌ای برای حل مشکلات و اختلالات صدا هستند.

دبیر انجمن گفتار درمانی ایران تاکید کرد: متاسفانه با خبر شدیم  استاد شجریان در بستری بیماری هستند و گویا  ایشان در تکلم دچار مشکل شده‌ است. با آرزوی سلامتی برای ایشان، آماده‌ایم تا روند درمان استاد شجریان را با استفاده از کارشناسان توانمند و با جدیدترین روش‌های گفتار درمانی آغاز کنیم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/TVUEZ

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک