اعلام آمادگی ایران برای راه‌اندازی بیمارستان صحرایی برای کمک به آوارگان روهینگیا

۱۳۹۶/۰۷/۲۱ در ۱۴:۰۸

تیم اعزامی از مدیران ارشد و کارشناسان وزارت بهداشت و جمعیت هلال احمر که برای بررسی وضعیت رانده‌شدگان مسلمان کشور میانمار به داکا پایتخت بنگلادش سفر کردند، در دیدار با مسئولین بهداشتی بنگلادش، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای راه‌اندازی بیمارستان صحرایی و پنج درمانگاه اقماری برای خدمت به آوارگان روهینگیا اعلام کردند.

به گزارش ایران پزشک، هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برای توزیع سه محموله غذایی به وزن صد تن بین آوارگان اعلام آمادگی کرد.

سید محمد هادی ایازی، معاون اجتماعی وزارت بهداشت که در راس هیئت وزارت بهداشت کشورمان به بنگلادش سفر کرد در دیدار با وزیر بهداشت این کشور ضمن قدردانی از دولت و مردم بنگلادش به دلیل میزبانی آوارگان مسلمان روهینگیا گفت: ایران این آمادگی را دارد که بیمارستان صحرایی و پنج درمانگاه اقماری در این منطقه راه‌اندازی کند.

وی همچنین با تاکید بر اقدامات سریع در کوتاه مدت برای بهبود شرایط بهداشتی در اردوگاه پناهندگان گفت: برای کمک‌های بهداشت محیطی در منطقه نیز با توجه به شرایط آب و فاضلاب آماده همکاری هستیم.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت در این دیدار با اشاره به این‌که مقرر شد از ۵۰ دانشجوی رشته‌های پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی ایرانی مشغول به تحصیل در داکا، برای کمک به رانده‌شدگان روهینگیا استفاده شود، بیان کرد: مقرر شد نماینده‌ای از سوی وزارت بهداشت بنگلادش جهت هماهنگی و پیگیری موضوعات معرفی شود و وزرای بهداشت دو کشور ایران و بنگلادش، ادامه مذاکرات و پی‌گیری‌ها را داشته باشند.

وزیر بهداشت بنگلادش نیز در این دیدار ضمن قدردانی از اقدامات و کمک‌های جمهوری اسلامی ایران به آوارگان روهینگیا، خواستار پیگیری و محکومیت دولت میانمار در محافل بین‌المللی و بازگشت آوارگان این کشور به کشورشان شد.

وزیر بهداشت بنگلادش ضمن حمایت از اقدامات بهداشتی و درمانی ایران، نماینده خود را جهت هماهنگی و تخصیص زمین برای راه‌اندازی بیمارستان صحرایی و درمانگاه معرفی کرد.

همچنین در این دیدار مقرر شد در ایران با محوریت جمعیت هلال احمر، ستاد پشتیبانی از مسلمانان روهینگیا راه‌اندازی شود و مدیریت و سازماندهی کمک‌ها در منطقه به عهده جمعیت هلال احمر باشد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/k74FV

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک