با حضور وزیر، معاونین و مدیران ارشد وزارت بهداشت انجام شد؛

افتتاح سلامتکده طوبی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی

۱۳۹۵/۰۲/۰۷ در ۰۶:۰۰

صبح امروز و در هفتمین روز از هفته سلامت، مرکز آموزشی، درمانی و آموزشی سلامتکده طوبی با حضور وزیر بهداشت، رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران و جمعی از معاونین و مدیران ارشد وزارت بهداشت، افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک به نقل از وبدا، محمود خدادوست، مدیرکل دفتر طب سنتی، اسلامی و ایرانی وزارت بهداشت در خصوص افتتاح سلامتکده طوبی گفت: در راستای استفاده از ظرفیت بخش خصوص و اعضای هیئت علمی دانشکده‌های طب سنتی، شرکت دانش‌بنیان طوبی در تفاهم‌نامه مشترکی با دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران، اقدام به راه‌اندازی این مرکز کرد.

خدادوست با بیان این‌که سلامتکده طوبی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی راه‌اندازی شده، اظهار داشت: این شرکت یک ساختمان ۶ طبقه را خریداری و با صرف اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان تجهیز کرد و این مرکز با استفاده از ظرفیت تخصصی و فنی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران و با تعرفه دولتی به ارائه خدمات می‌پردازد.

وی افزود: در این مرکز آموزش‌هایی به دستیاران طب سنتی ارائه می‌شود و زمینه برای کارهای پژوهشی نیز وجود دارد.

خدادوست به وجود آزمایشگاه مرجع کنترل کیفی و استانداردسازی داروهای گیاهی و گیاهان دارویی در سلامتکده طوبی اشاره کرد و گفت: برای راه‌اندازی این آزمایشگاه ۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که در طبقه دوم این مرکز مستقر خواهد شد.

وی در ادامه افزود: مرکز تولید نیمه صنعتی داروهای سنتی نیز در فضای دیگری در زمینی با متراژ ۲ هزار مترمربع و با زیربنای ۷۰۰ مترمربع با همت این شرکت دانش بنیان فعال است.

 

سلامتکده طوبی 4

سلامتکده طوبی 2

سلامتکده طوبی 3

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/xMnwV

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک