رییس ستاد اجرایی هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی مطرح کرد:

افزایش ٩ درصدی کاندیداتوری در هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی

۱۳۹۶/۰۴/۲۸ در ۲۲:۱۶

محمد آقاجانی

رییس ستاد اجرایی هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی با بیان این‌که در انتخابات ملی رای وکالتی نداریم، گفت: اعضای نظام پزشکی فقط در شهری که فعال هستند می‌توانند رای بدهند و در این انتخابات نیز همانند سایر انتخابات‌های ملی، رای وکالتی پذیرفتنی نیست.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، محمد آقاجانی با اشاره به این‌که در دوره هفتم انتخابات سازمان نظام پزشکی با ۹ درصد افزایش کاندیدای تایید صلاحیت شده مواجه هستیم، گفت: تبلیغاتی که در حال حاضر در جریان است از هفته گذشته آغاز شده و تا ساعت ۸ صبح فردا ادامه خواهد داشت.

وی در خصوص رد صلاحیت شدگان این دوره اظها کرد: تعداد رد صلاحیت شدگان بسیار محدود بودند و هیئت نظارت رسیدگی بسیار دقیقی در این زمینه انجام داده و شرایط انتخاب برای ۲۵۰ هزار نفر اعضای نظام پزشکی فراهم است.

معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: اعضای نظام پزشکی فقط در شهری که فعال هستند می‌توانند رای بدهند.

آقاجانی در خصوص رای وکالتی در این انتخابات بیان کرد: رای وکالتی در انتخابات ملی نداریم و در این انتخابات نیز این نوع رای پذیرفته نیست.

رییس ستاد اجرایی هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی در خصوص اولویت حقوق بیمار بر حقوق پزشکان در سازمان نیز گفت:  کار در حوزه سلامت بسیار دشوار است و کار نظام پزشکی نیز دو سویه محسوب می‌شود و در واقع فقط یک انجمن صنفی نیست. در آخرین قانون سازمان نظام پزشکی که هشت بار بازنگری شده و آخرین بار آن نیز در سال ۱۳۸۲ بوده، حفظ حقوق بیماران در اولویت بوده است. سازوکارهای سازمان هم در حفظ حقوق بیماران و هم اعضای سازمان است.

وی در پایان گفت: یکی از اتفاقات خوب این است که با انتخاب افراد دلسوز و با تجربه که دغدغه سلامت مردم را داشته باشند، نقش دو سویه سازمان نظام پزشکی تقویت شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/PVBEv

برچسب‌ها, , , , , , ,

ایران پزشک