رییس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور مطرح کرد:

افزایش جمعیت سالمندی با ارتقای کیفیت درمان

۱۳۹۶/۰۳/۰۲ در ۱۴:۲۰

سالمند

رییس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور گفت: اگر پیشگیری از بیماری‌های مختلف در کشور مورد توجه ویژه‌ای قرار بگیرد، در مدت کوتاهی می‌توان به میانگین سنی بالای ۸۰ سال در کشور دست یافت.

به گزارش ایران پزشک، محسن سلمان نژاد در خصوص دلایل افزایش جمعیت سالمندی در کشور گفت: کاهش در مرگ و میر و افزایش تولد در هر جامعه همواره باعث افزایش تعداد سالمند در کشور می‌شود.

وی افزود: امروزه به دلیل تشخیص زودرس بیماری‌ها در سنین بالا و ارتقای کیفیت درمان، جمعیت سالمندی در کشور افزایش یافته است.

رییس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور با بیان این‌که کنترل هرچه بیشتر بیماری‌های مزمن غیرواگیر در کشور باعث افزایش و ارتقای سلامت جمعیت سالمندی می‌شود، اظهار کرد: اگر پیشگیری از بیماری‌های مختلف در کشور مورد توجه ویژه‌ای قرار بگیرد، در مدت کوتاهی می‌توان به میانگین سنی بالای ۸۰ سال در کشور دست یافت.

سلمان نژاد در خصوص موضوع امید به زندگی در ۶۰ سالگی توضیح داد: سالمندان کشور در سن ۶۰ سالگی امید به ۱۳ سال زندگی بیشتر دارند؛ این در حالی است که در کشورهای توسعه یافته امید به زندگی در سن ۶۰ سالگی تا بیست سال بیشتر تداوم دارد.

وی در پایان با بیان این‌که بیماری‌های قلبی و عروقی در کشور بیشترین مرگ و میر را به خود اختصاص داده در برنامه «گفت‌وگوی اجتماعی» رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: در کشورهایی مانند ژاپن میزان بیماری‌های قلبی و عروقی به واسطه نوع صحیح تغذیه افراد بسیار پایین و اندک است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/CpLZo

برچسب‌ها, , , , , , ,

ایران پزشک