معاون عملیات اورژانس کشور مطرح کرد:

افزایش رسیدن به زمان استاندارد در جاده‌های دور از دسترس با اورژانس هوایی

۱۳۹۵/۱۲/۰۸ در ۱۹:۳۵

بالگرد اورژانس

معاون عملیات اورژانس کشور از اضافه شدن امکانات جدید به سیستم اورژانس و افزایش تعداد پایگاه‌ها و کمپ‌های نوروزی خبر داد.

به گزارش ایران پزشک، حسن نوری معاون عملیات اورژانس کشور با بیان این‌که امسال در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی با توان بیشتری در خدمت مردم خواهیم بود، گفت: به مردم عزیز اطمینان می‌دهم که فرزندان‌شان در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی برای انجام یک خدمت استاندارد کاملا راسخ هستند.

وی افزود: در سال جدید، علاوه بر امکانات سال قبل، امکانات جدیدی را نیز به سیستم اضافه کردیم. امسال خدمت اورژانس هوایی توسعه بسیار بیشتری نسبت به سال گذشته داشته است؛ امسال ۳۰ پایگاه اورژانس هوایی داریم که نشان از افزایش ۶۴ درصدی دارد. اورژانس هوایی، رسیدن ما به زمان استاندارد را مخصوصا در جاده‌های دور از دسترس افزایش داده است.

معاون عملیات اورژانس کشور به اورژانس زمینی اشاره و اظهار کرد: امسال دو هزار و ۱۹۰ پایگاه در کنار ۳۳۰ کمپ ویژه نوروزی خدمت رسانی به مردم را انجام خواهند داد. بالغ بر هزار و ۶۰۰ پایگاه جاده‌ای در کشور داریم که با اضافه شدن ۳۳۰ کمپ نوروزی، کیفیت و سرعت عمل را افزایش خواهد داد.

نوری به مردم اطمینان خاطر داد از نظر تعداد و حجم عملیات مشکلی وجود نخواهد داشت و استانداردها به خوبی رعایت شده است و در عین حال گفت: متاسفانه حجم حوادث کشور، غیر استاندارد است. ۱۸ هزار کشته در یک سال برای یک جمعیتی در کشورمان اصلا استاندارد نیست و این فشار کار را افزایش می‌دهد؛ زیرا هنوز از امداد زمستانی فارغ نشده‌اند که درگیر امداد نوروزی می‌شوند.

معاون عملیات اورژانس کشوردر برنامه «صبح و گفت‌وگو» رادیو گفت‌وگو تصریح کرد: مردم مطمئن باشند حضور پر رنگ اورژانس را در همه جاده‌ها خواهند دید. اگر نواحی وجود داشته باشد که اورژانس کمتر حضور داشته باشد، با خدمت اورژانس هوایی به خوبی پوشش صورت می‌گیرد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/kWvUU

برچسب‌ها, , , , , , ,

ایران پزشک