وزیر رفاه خبر داد:

افزایش سقف پوشش بیمه‌ای داروهای داخلی

۱۳۹۵/۰۶/۲۷ در ۱۱:۱۱

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم اختتامیه دومین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته ضمن بیان این‌که توسعه صنعت داروسازی اولویت اصلی دولت است، از افزایش پوشش بیمه‌ای داروهای تولید داخل خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، علی ربیعی در مراسم اختتامیه دومین نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع بزرگان صنعت و علم داروسازی گفت: من مسئول نهادی هستم که به رفاه اجتماعی می‌پردازد و بخش مهمی از این رفاه شامل دارو است. معتقدم حوزه دارو نباید محدود به موضوعات اقتصادی شود، زیرا دارو حوزه‌ای چند ساحتی است که مباحث مهمی از جمله علمی، فرهنگی، اجتماعی، فقر، نابرابری و حتی سیاست را در بر می‌گیرد.

وی با اشاره به نا‌امنی‌های منطقه خاور‌میانه و ثبات حاکم در ایران در مقایسه با کشور‌های دیگر افزود: ثبات سیاسی و امنیتی در ایران می‌تواند صادرات دارو را تحت تاثیر قرار دهد، زیرا می‌توان از این فاکتور مهم برای جذب فناوری‌ها و همکاری‌های خود در حوزه‌های مختلف استفاده کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر افزایش کیفیت داروهای تولید داخل گفت: لازمه افزایش تراز صادراتی، کیفیت است و به عنوان فردی که از نزدیک با سیاست‌های دولت در ارتباط است، شاهدم که مباحث مربوط به نظام سلامت و نظام رفاه که بی‌ارتباط با دارو نیست، اولویت اصلی دولت به حساب می‌آید.

ربیعی با تاکید بر این موضوع که بین‌المللی کردن فعالیت شرکت‌های داروسازی باید به عنوان یک راهبرد برای توسعه صادرات مد نظر فعالان قرار بگیرد، اظهار کرد: سهم ۲۰۰ میلیون دلاری صادرات داروی ایرانی در برابر سهم یک هزار و صد میلیون دلاری واردات دارو و همچنین حضور ۹۰ شرکت بزرگ دارویی بین‌المللی در این نمایشگاه به خوبی استراتژی صنعت داروسازی را مشخص کرده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین بیان کرد: تمام تلاش بر این بوده که همه داروهای تولید داخل تحت پوشش بیمه قرار بگیرند و هر زمان که داروهای تولید داخل به جایگاه قابل قبول برسد با ابزار بیمه به کمک صنعت داروسازی خواهیم آمد.

ربیعی در پایان از همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران در اخذ تصمیمات مربوط به صنعت داروسازی خبر داد و خاطرنشان کرد حتما از نقطه نظرات فعالان در تصمیم‌گیری‌ها استفاده خواهد شد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/hGZ8h

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک