معاون بهداشت وزارت بهداشت مطرح کرد:

افزایش نظارت‌ها بر بهداشت محیط با تقویت دفاتر سلامت

۱۳۹۶/۱۲/۱۸ در ۱۸:۰۵

رییسی

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: یکی از برنامه‌هایی که بسیار اهمیت دارد، تقویت دفاتر سلامت است که حمایت روسای دانشگاه‌ها را می‌طلبد. با استقرار این خدمت، بار کاری روسای دانشگاه‌ها کم شده و بدون هزینه و با کیفیت بیشتری می‌توان نظارت‌ها را بر بهداشت محیط افزایش داد.

به گزارش ایران پزشک، علیرضا رییسی در اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور با بیان این‌که اصلاح پرونده الکترونیک سلامت و ثبت بر خط خدمات، استقرار نظام پایش و ارزشیابی و اصلاح نظام پرداخت و تخصیص منابع مبتنی بر عملکرد از اولویت‌های حوزه بهداشت محسوب می‌شود، گفت: سامانه‌هایی که در ارتباط با ثبت رخدادهای سلامت است نیز باید تعیین تکلیف شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان این‌که ۱۲ گام اجرای برنامه پزشک خانواده در یک سال محقق نمی‌شود، بلکه طبق برنامه ریزی‌ها تا سال ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت، افزود: روسای دانشگاه‌ها باید بر این ۱۲ گام تمرکز کنند و بر اجرایی کردن آن‌ها نظارت کنند و توجه شود که تمام دانشگاه‌ها باید بر اساس یک مدل واحد برنامه پزشک خانواده را اجرایی کنند و هر استانی که از مدل دیگری تبعیت می‌کند باید خود را بر اساس این ۱۲ گام تطبیق دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: یکی از برنامه‌هایی که بسیار اهمیت دارد، تقویت دفاتر سلامت است که حمایت روسای دانشگاه‌ها را می‌طلبد و این برنامه در تهران و چند دانشگاه به صورت پایلوت اجرا شده است و با استقرار این خدمت، بار کاری روسای دانشگاه‌ها کم شده و بدون هزینه و با کیفیت بیشتری می‌توان نظارت‌ها را بر بهداشت محیط افزایش داد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/x7Tfm

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک