رییس جمعیت هلال احمر خبر داد:

افزایش ۱۰ درصدی حق ایاب و ذهاب امدادگران هلال احمر برای دومین بار

۱۳۹۶/۱۰/۲۴ در ۱۳:۰۴

رییس جمعیت هلال احمر

رییس جمعیت هلال احمر با قدردانی از حضور موثر و به موقع امدادگران و نجات‌گران جمعیت هلال احمر در حوادث و مخاطرات گفت: از ابتدای دی ماه سال جاری حق ایاب و ذهاب امدادگران جمعیت هلال احمر برای دومین بار در سال جاری به میزان ۱۰ درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش ایران پزشک، علی اصغر پیوندی ضمن تقدیر از حضور موثر و به موقع امدادگران و نجات‌گران جمعیت هلال احمر در رسیدگی به آسیب دیدگان در حوادث طبیعی و انسان ساخت، گفت: رشد و توفیقات جمعیت هلال احمر، مرهون عنایت الهی و مساعی و کوشش نیروهای داوطلب تلاشگر و خادمی است که در پویایی و تحول سازمانی، انجام وظایف و ماموریت‌های محوله، جز رضای خداوند متعال و خدمت به مردم، هدف دیگری ندارند.

وی افزود: روزهای پر التهاب هلال احمری‌ها و حضور سریع، موثر و مستمر در امداد رسانی در زلزله اخیر کرمانشاه، موجب نمایش عملیات‌های متعدد و موفق امدادی از سوی جمعیت هلال احمر شد.

رییس جمعیت هلال احمر با بیان این‌که امدادگران و نجات‌گران این جمعیت هیچ‌گاه نگاه مادی به امور امدادگری و نجات هموطنان خود نداشتند، تصریح کرد: خدمت داوطلبانه در جمعیت هلال احمر یک اصل اساسی است و زمینه ساز فعالیت خالصانه و موثر در حوادث مختلف است، اما زمینه فعالیت بی دغدغه و فراگیر داوطلبان باید در حد مقدورات جمعیت فراهم شود. امدادگران و نجات‌گران جمعیت هلال احمر داوطلبانه و به عشق کمک به آسیب دیدگان در حوادث، از هیچ کوششی فروگذار کردند؛ به همین دلیل این جمعیت وظیفه خود می‌داند تا زمینه حضور و خدمت بدون دغدغه امدادگران و نجات‌گران داوطلب را در جمعیت فراهم کند.

پیوندی با تاکید بر این‌که جمعیت هلال احمر در حد توان خود باید نگاه ویژه‌ای به رفع موانع حضور و افزایش انگیزه امدادگران برای حضور موثرتر در خدمت‌رسانی‌ها داشته باشد، گفت: برای دومین بار در سال جاری حق ایاب و ذهاب امدادگران از دی ماه به میزان ۱۰ درصد افزایش پیدا کرد که این افزایش به زودی از طریق سازمان امداد و نجات ابلاغ خواهد شد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/nrCPv

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک