رییس انجمن جراحان ارتوپدی تشریح کرد:

اقدامات انجمن ارتوپدی برای کمک به زلزله زدگان غرب کشور

۱۳۹۶/۰۸/۲۹ در ۲۰:۲۳

رییس انجمن ارتوپدی

رییس انجمن جراحان ارتوپدی ایران گفت: تاکنون هزار عمل جراحی ارتوپدی در مناطق زلزله‌ زده استان کرمانشاه انجام شده است.

به گزارش ایران پزشک، محمد رازی در حاشیه بیست و پنجمین کنگره ارتوپدی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: متخصصان ارتوپدی از ساعات اولیه زلزله‌ کرمانشاه، به طور داوطلبانه با تشکیل گروه‌های اضطراری به منطقه رفتند و با همکاری بیمارستان‌ها و مدیریت گروه ارتوپدی بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به مداوای مصدومین پرداختند.

وی افزود: تاکنون ۱۰۰۰ عمل جراحی ارتوپدی در منطقه انجام شده و این تعداد به جز جراحی‌هایی است که در بیمارستان‌های مختلف تهران روی مصدومین اعزامی، انجام شده است.

رییس انجمن ارتوپدی ایران گفت: پس از زلزله جلسه‌ای با حضور رییس سازمان نظام پزشکی برگزار شد و برای کارهای کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان تصمیم‌گیری شد و پس از آن تیم‌های اضطراری به منطقه اعزام شدند.

رازی ادامه داد: انجمن ارتوپدی از ابتدای کار، تیم‌های آماده باش ارتوپدی را ساماندهی و همچنین صندوق حمایت مالی را ایجاد کرد.

وی تصریح کرد: کارهای فنی بر عهده وزارت بهداشت بود، اما همکاران ما نیز مشارکت داوطلبانه‌ای در این حوزه داشتند. حسابی ایجاد شد و با پول‌ جمع‌آوری شده تجهیزات پزشکی مورد نیاز خریداری و به مناطق زلزله‌زده ارسال شد.

رازی اظهار کرد: تجهیرات لازم را نیازسنجی کردیم و ایمپلنت‌ها و لوازم ارتوپدی را با همکاری شرکت‌های تجهیزات پزشکی به منطقه ارسال کردیم.

رییس انجمن ارتوپدی ایران گفت: برای اقدامات فوری در رابطه با بلایای طبیعی در انجمن ارتوپدی ایران کمیته حوادث و سوانح غیرمترقبه تشکیل شده است که در آن برای کمک‌رسانی، تیم‌های آماده‌ای داریم و از لحاظ علمی در این زمینه به روز رسانی صورت می‌گیرد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/zfgDO

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک