بین وزارت بهداشت و بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام شد

امضای تفاهم‌نامه برای ساخت بیمارستان توانبخشی

۱۳۹۵/۰۷/۰۳ در ۱۶:۰۹

وزارت بهداشت و بنیاد شهید و امور ایثارگران برای ساخت و توسعه بیمارستان‌های توانبخشی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، بر اساس تفاهم‌نامه همکاری که امروز در محل وزارت بهداشت با حضور سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت و حجت الاسلام محمد علی شهیدی، رییس بنیاد شهید، بین وزارت بهداشت و بنیاد شهید امضا شد، این دو دستگاه اجرایی در زمینه گسترش خدمات توانبخشی، درمانی، آموزشی و تحقیقاتی برای ارائه خدمات سرپایی، بستری و جامعه محور با اولویت جانبازان و ایثارگران تفاهم کردند.

بر این اساس وزارت بهداشت مجوزهای لازم را برای تاسیس بیمارستان‌های توانبخشی در بنیاد شهید صادر می‌کند و این مراکز با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی در استان‌ها و موسسه ایثار وابسته به بنیاد شهید اداره می‌شوند و علاوه بر هم‌افزایی این دو دستگاه در اداره این مراکز، نظارت عالی بر کیفیت خدمات این مراکز نیز به عهده وزارت بهداشت است.

مراکز توانبخشی وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان به تدریج در مراکز همه استان‌های کشور ساخته می‌شود و تاکنون ۱۰ مرکز از این تعداد به اتمام رسیده و تا پایان امسال پنج مرکز نیز نیز افتتاح می‌شود.

علاوه بر جانبازان و خانواده‌های شهدا، همه بیماران ضایعات نخاعی، قطع عضو، افراد دچار سکته‌های مغزی و قلبی و بیماران ارتوپدی می‌توانند از خدمات بیمارستان‌ها و مراکز توانبخشی بنیاد شهید استفاده کنند.

بر اساس این تفاهم‌نامه، مراکز توانبخشی بنیاد شهید مبتنی بر نظام ارجاع از خدمات مراکز اورژانس، خدمات پاراکلینیک، جراحی و بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های عمومی دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی استفاده می‌کنند.

همچنین تعرفه خدمات این مراکز بر اساس مقررات بیمارستان‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی است که در صورت عقد قرارداد با بیمه‌های تکمیلی بر اساس شرایط توافقی اعمال می‌شود.

وزارت بهداشت در این تفاهم‌نامه متعهد شد که برای تامین اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل و تجهیز این مراکز توانبخشی از طریق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اقدام کند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/e0nNo

برچسب‌ها,

ایران پزشک