امضای تفاهم‌نامه دارویی در اولین سفر خارجی رییس جدید سازمان غذا و دارو

۱۳۹۶/۰۷/۰۷ در ۱۷:۱۹

رییس سازمان غذا و دارو و همتای بلاروسی خود در شهر مینسک، تفاهم‌نامه همکاری دارویی امضا کردند.

به گزارش ایران پزشک، در مذاکرات غلامرضا اصغری و هیئت همراه با مقامات وزارت بهداشت بلاروس که امروز انجام شد، همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مرتبط و راه‌کارهای گسترش آن بررسی شد.

در جریان این نشست که با حضور آناتولی مالاشکو، وزیر بهداشت بلاروس و مصطفی اویسی، سفیر ایران برگزار شد، پس از امضای تفاهم‌نامه همکاری دارویی بر پایه توافق‌های صورت گرفته، طرفین بر لزوم پیگیری مذاکرات در این حوزه تاکید کردند.

همچنین هیئت وزارت بهداشت افزون بر بازدید از مجموعه‌های مختلف دارویی علمی و پژوهشی در بلاروس از نمایشگاه بین المللی سلامت و بهداشت در مینسک که چند شرکت ایرانی نیز محصولات دارویی خود را به نمایش گذاشته‌اند بازدید کردند و در حاشیه آن هم مذاکراتی برای همکاری‌های مشترک با طرف‌های بلاروسی انجام شد.

بلاروس به دلیل حفظ و تقویت توانمندی‌های صنعتی، فناوری، علمی، پزشکی، تولیدی و اقتصادی دوران حاکمیت کمونیسم پس از روسیه از ۱۳ کشور دیگر برآمده از فروپاشی شوروی پیشرفته‌تر است.

جمهوری بلاروس به مساحت ۲۰۷ هزار و ۶۰۰ کیلومتر مربع و نزدیک ۱۰ میلیون نفر جمعیت در شرق اروپا هم مرز روسیه، اوکراین، لهستان، لیتوانی قرار دارد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/25SQ6

برچسب‌ها, , , , , , , , , , ,

ایران پزشک