عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

امیدواریم خدمات توانبخشی تحت پوشش بیمه قرار گیرد

۱۳۹۶/۰۶/۲۴ در ۲۱:۳۳

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این‌که می‌توان با انجام مراحل توانبخشی افراد را به حداکثر توانایی رساند و به چرخه تولید و اقتصاد برگرداند، گفت: از این نظر اگر بیمه‌ها سرمایه گذاری کنند در دراز مدت سود می‌برند چون وقتی افراد جامعه به چرخه اقتصادی برگردند سیستم‌های بیمه کمتر متحمل هزینه می‌شوند.

به گزارش ایران پزشک، حیدرعلی عابدی با اشاره به این‌که بعضی از خدماتی که مستقیما خدمات پزشکی نیستند در چند سال گذشته مورد توجه بیمه‌ها واقع نشدند، گفت: بعضی مواقع با اقدامات بسیار ساده و کم هزینه می‌توانیم بهترین خدمات را انجام دهیم.

وی با بیان این‌که اگر بیمه‌ها در این زمینه سرمایه گذاری کنند یک اقدام پیشگیرانه برای جلوگیری از هزینه‌های خود کرده‌اند، افزود: می‌توان با انجام مراحل توانبخشی افراد را به حداکثر توانایی رساند و به چرخه تولید و اقتصاد برگرداند. از این نظر اگر بیمه‌ها سرمایه گذاری کنند در دراز مدت سود می‌برند چون وقتی افراد جامعه به چرخه اقتصادی برگردند سیستم‌های بیمه کمتر متحمل هزینه می‌شوند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با ابراز امیدواری از عملکرد وزارت بهداشت بیان کرد: خوشبختانه رویکرد جدید وزارت بهداشت این است که تمام خدماتی که افراد توان خواه نیاز دارند، زیر پوشش قرار دهد.

این نماینده مجلس ادامه داد: قبلا بیمه سلامت تحت پوشش وزارت بهداشت نبود و از سال گذشته بر اساس مصوبه مجلس، بیمه سلامت تحت پوشش وزارت بهداشت قرار گرفت. با این رویکردی که در وزارت بهداشت سراغ دارم امیدوارم کلیه خدمات توانبخشی هم تحت پوشش بیمه قرار بگیرد.

عابدی با بیان این‌که تاکنون نه تنها توانبخشی بلکه بقیه موارد هم به طور کامل تحت پوشش بیمه نبوده در رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه، کلیه اقدامات مرتبط با سلامت به وزارت بهداشت محول شده و در سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، تولیت سلامت کشور بر عهده وزارت بهداشت است. در این خصوص موانع قانونی نداریم و فقط در این مورد غفلت داشتیم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/pmCbo

برچسب‌ها, , , , , , , ,

ایران پزشک