وزیر بهداشت در مراسم روز خبرنگار:

امیدواریم در دولت دوازدهم برای طرح تحول، منابع مالی پایدار تامین کنیم

۱۳۹۶/۰۵/۱۸ در ۱۴:۵۹

روز خبرنگار

وزیر بهداشت در مراسم روز خبرنگار در خصوص ادامه طرح تحول سلامت گفت: در دولت دوازدهم ضمن ادامه طرح تحول سلامت و اصلاح کاستى‌ها، امیدواریم بتوانیم منابع مالى پایدار را نیز تامین کنیم.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، سید حسن هاشمی در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار که با حضور خبرنگاران حوزه سلامت در معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، گفت: شغل خبرنگارى شغل پیامبران و بسیار با ارزش و خطیر است. راه روشنگرى راهى است که مصلحین تاریخ و اندیشمندان پیمودند. تقوا و صداقت بر دانش و تجربه ارجحیت دارد و امیدوارم ثمره کار ما پرهیز از رفتارهاى نامناسب در جامعه باشد.

وی افزود: نه به عنوان وزیر، بلکه به عنوان برادر شما مى‌گویم که قدر این جایگاه ارزشمند را بدانید.

هاشمی با اشاره به کارهای انجام شده در دولت یازدهم در حوزه سلامت، اظهار کرد: مى‌توانم شهادت بدهم که در دولت یازدهم کارهاى بسیار خوبى در کشور انجام شده و باید به توفیقات کشور ببالیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: دولت دوازدهم در حال تشکیل است و خوشبختانه جو آرامى حاکم است و مردم هم خوشحال هستند. مردم فقط کار و کارنامه مى‌خواهند و انتظار دارند مسئولین به آن‌ها فکر کنند. برداشت من این است که باید فضاى حاکم بر دو سه هفته اخیر ادامه یابد. مردم اگر حس کنند براى آن‌ها تلاش مى‌شود، صرف‌نظر از نتیجه، راضى خواهند بود.

هاشمی اظهار امیدواری کرد: امیدوارم مجلس با توجه به انتظار عمومى کارش را به خوبی انجام بدهد و ما دل‌مان مى‌خواهد همه کابینه راى اعتماد بیاورند.

وی افزود: کار اجرایى خیلى سخت است و نیاز به کمک روحى و حمایت معنوى داریم که بخشى از آن رسانه است. البته انتظار نداریم رسانه فقط مدح کند و از طرفى انتظار مى‌رود اگر مشکلى وجود دارد، فریاد زده نشود.

وزیر بهداشت با بیان این‌که در حوزه سلامت بسیار به کمک خبرنگاران نیاز داریم، بیان کرد: اگر کمک رسانه نبود این میزان از رضایت مندى در جامعه در حوزه سلامت ایجاد نمى‌شد.

هاشمی در خصوص ادامه طرح تحول سلامت در دولت دوازدهم گفت: در دولت دوازدهم ضمن ادامه طرح تحول سلامت و اصلاح کاستى‌ها، امیدواریم بتوانیم منابع مالى پایدار را نیز تامین کنیم و ماموریت اصلى خود که پیشگیرى است را از طریق نظام ارجاع و پزشک خانواده انجام بدهیم. کار مشترک ما مطالبه‌گرى براى تامین سلامت همه مردم است.

وی ادامه داد: در دولت و خارج از دولت، دستگاه‌هایى هستند که هوا را آلوده مى‌کنند و باعث ایجاد مشکل در سلامت مردم مى‌شوند. باید به کمک خبرنگاران در این رابطه مطالبه‌گرى کرد تا باعث کاهش آسیب جدى در جامعه شود.

وزیر بهداشت در پایان با بیان این‌که امیدواریم بتوانیم خادم و سرباز واقعى براى ایران باشیم، گفت: اگر در دولت دوازدهم بودم و کسب راى اعتماد کردم، در پایان دوره امیدوارم سهمى داشته باشم در حق حتى آن ١۵ میلیونی که نیامدند راى بدهند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/K9qHS

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک