مدیرکل آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت:

انتخابات نظام پزشکی برای اولین بار به دو شیوه برگزار می‌شود

۱۳۹۶/۰۴/۲۸ در ۱۶:۲۴

مدیرکل آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با بیان این‌که مراحل رای دادن هر فرد در انتخابات نظام پزشکی بین یک تا سه دقیقه طول می‌کشد، گفت: حتی اگر در ساعاتی از روز جمعه اینترنت قطع شود، باز هم در طول روز بین یک تا سه دقیقه برقراری ارتباط با اینترنت برای رأی دهی فراهم خواهد بود.

به گزارش ایران پزشک، سید محمود تارا با بیان این‌که ۲۵۰ هزار نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات نظام پزشکی هستند، گفت: از این تعداد تاکنون شماره موبایل ۵۰ هزار نفر برای رأی دادن به شیوه الکترونیک تایید شده است.

وی افزود: انتخابات نظام پزشکی برای اولین بار به دو شیوه الکترونیک و حضوری برگزار می‌شود و تجربه برگزاری این انتخابات به صورت رای دادن الکترونیک از خانه و به وسیله موبایل در سطح کشور یک تجربه بزرگ است که برای اولین بار انجام می‌شود و تجربه گرانسنگی برای همه انتخابات آتی کشور در آینده خواهد بود.

تارا اظهار کرد: اعضای سازمان نظام پزشکی می‌توانند با ارسال شماره تلفن همراه خود به شماره ۲۰۰۰۱۹۰، مراحل تایید را با پاسخ دادن به چند سوال شخصی طی کنند و کد تاییدیه بگیرند که فقط برای شخص آنها و روی موبایل آنها ارسال می‌شود.

مدیرکل آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با اشاره به این‌که تاکنون شماره موبایل ۴۷ هزار عضو این سازمان از مجموع ۲۵۰ هزار عضو آن، تایید شده، ادامه داد: مراحل تایید سه هزار نفر دیگر در حال طی شدن است و انتظار داریم در فرصت باقیمانده در ۲۴ ساعت آینده تعداد این افراد که می‌توانند در انتخابات روز جمعه به صورت الکترونیک شرکت کنند، به مراتب افزایش یابد.

وی افزود: انتخابات الکترونیک نظام پزشکی هم در بستر اینترنت و هم اینترانت داخلی برگزار می‌شود و حتی اگر اینترنت کشور در روز جمعه قطع شود، خللی در فرآیند برگزاری الکترونیک انتخابات ایجاد نمی‌شود.

تارا با بیان این‌که مراحل رای دادن هر فرد بین یک تا سه دقیقه طول می‌کشد، گفت: حتی اگر در ساعاتی از روز جمعه اینترنت قطع شود، باز هم در طول روز بین یک تا سه دقیقه برقراری ارتباط با اینترنت برای رأی دهی فراهم خواهد بود.

وی بیان کرد: هر فرد علاوه بر دریافت یک کد امنیتی شخصی روی موبایل برای رای دادن، پس از رای دهی نیز یک کدرهگیری پیچیده دریافت می‌کند که آن را ذخیره خواهد کرد، این کد نیز کاملا شخصی است و هیچ کس به آن دسترسی ندارد و فقط در صورت داشتن این کد و حضور همه اعضای هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات امکان مشاهده رای هر فرد وجود دارد و محرمانگی آرا به طور کامل لحاظ شده است.

تارا گفت: اگر هر کس به هر دلیلی از جمله دریافت نکردن کد امنیتی شرکت در انتخابات یا نبودن کد ملی او در سامانه الکترونیک انتخابات یا تغییر محل خدمت نتوانند به صورت الکترونیک در این انتخابات شرکت کند، امکان شرکت حضوری و رای دادن حضوری و دستی را دارد، بنابراین حق هیچ کس ضایع نمی‌شود.

مدیرکل آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در پایان اظهار کرد: هزینه نرم افزار و برگزاری این انتخابات به صورت الکترونیک بسیار ناچیز است و این روش انتخابات نه تنها بسیار ارزان است، بلکه از هزاران بار سفر شهری و هزینه‌های آن نیز پیشگیری می‌کند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/1vSlP

برچسب‌ها, , , , , ,

ایران پزشک