از مرداد 93 تاکنون انجام شد:

انتقال ۷۱۵ مصدوم توسط اورژانس هوایی قم

۱۳۹۵/۱۲/۰۸ در ۲۰:۱۹

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: با توجه به این‌که قم شاهراه است و بالاترین میزان تصادفات را دارد، اورژانس هوایی می‌تواند با کوتاه کردن زمان انتقال بیماران و مصدومین به مردم خدمت رسانی کند.

به گزارش ایران پزشک، محمد رضا مظفری با اشاره به راه اندازی پایگاه اورژانس هوایی در قم گفت: این نخستین پایگاه اورژانس هوایی در کشور بوده که به همت بخش خیرین راه اندازی شده است.

وی عنوان کرد: قم شاهراه ۱۷ استان است و بالاترین میزان تصادفات را در قم شاهد هستیم که اورژانس ۱۱۵ قم با حضور به موقع در راستای خدمات رسانی گام بر می‌دارد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم تاکید کرد: اورژانس هوایی یکی از بسته‌های طرح تحول نظام سلامت است که با حضور وزیر بهداشت در قم افتتاح شد.

مظفری تصریح کرد: در اورژانس‌های هوایی، شعاع پروازی بالگرد تا ۱۵۰ کیلومتر است که استان ما هم بیشتر از این نیست و از سوی دیگر با هماهنگی‌های انجام شده، انتقال بیمار به استان‌های تهران و مرکزی نیز در شرایط خاص انجام شده است.

وی ادامه داد: کوتاه کردن زمان انتقال مهم‌ترین اقدام اورژانس هوایی است که با این اقدام توانسته در خدمات رسانی به مردم گام موثری را بردارد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم بیان کرد: یکی از اقدامات انجام شده، کد گذاری تمامی مناطق استان قم است و به محض این‌که تصادفی رخ دهد و اورژانس زمینی اعزام شود، بر اساس کد منطقه به اورژانس هوایی اعلام و در کوتاه‌ترین زمان ممکن بالگرد اورژانس به محل می‌رسد.

مظفری در خصوص ماموریت‌های اورژانس هوایی گفت: از مرداد ماه سال ۹۳ که این اورژانس در قم راه اندازی شد، تاکنون ۳۰۶ مورد پرواز صورت گرفته که حاصل این پروازها انتقال ۷۱۵ مصدوم بوده است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/ZiLnX

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک