سخنگوی جمعیت هلال احمر مطرح کرد:

انجام ۴۵ هزار ماموریت در سال توسط جمعیت هلال احمر

۱۳۹۶/۰۳/۰۳ در ۱۶:۱۴

هلال احمر

سخنگوی جمعیت هلال احمر گفت: قریب به ۲ میلیون نفر عضو سازمان داوطلبان و جوانان جمعیت هلال احمر هستند که به صورت داوطلبانه به هموطنان خدمت رسانی می‌کنند.

به گزارش ایران پزشک، سید حمید جمال الدینی با بیان این‌که توسعه ناوگان‌های هوایی هلال احمر به منظور حفظ کرامت انسانی، توسعه فعالیت‌ها و ورزش‌های بشر دوستانه، کمک به ارتقای سلامت و ترویج مفهوم صلح و بشردوستی شکل گرفته، اظهار کرد: با در نظر گرفتن این اهداف، تنوع فعالیت‌ها در جمعیت هلال احمر بسیار گسترده شده که بخشی از آن‌ها در بخش امداد و نجات است.

وی ادامه داد: بیش از ۵۰۰ شعبه و پایگاه امداد و نجات در سراسر کشور وجود دارد که قریب به ۴۵ هزار ماموریت در سال برای عزیزانی که دچار حادثه می‌شوند یا در حوادث ترافیکی نیازمند امدادند، به همت همکاران امداد و نجات جمعیت هلال احمر صورت می‌گیرد.

سخنگوی جمعیت هلال احمر در ادامه بیان کرد: بیش از ۲۴ ناوگان هوایی بالگردی در جمعیت هلال احمر وجود دارد که در سراسر کشور به هموطنان خدمات رسانی می‌کنند.

وی افزود: در ۳ سال گذشته ۱۰ ناوگان به ناوگان هوایی و بالگردی جمعیت هلال احمر اضافه شده که بخشی از آن تیم‌های واکنش سریع هلال احمر هستند که تاکنون بیش از ۵۰۰ نفر در تیم ورزیده امداد و نجات آماده شده و این تعداد قرار است تا ۳۵۰۰ نفر ارتقا پیدا کند.

جمال الدینی با تاکید بر این‌که بخشی از فعالیت‌های جمعیت هلال احمر، درمان و توانبخشی است، گفت: حوزه توانبخشی، فیزیوتراپی و طب فیزیکی هزینه‌های بالایی دارند و اصولا دستگاه‌های مورد استفاده در این حوزه‌ها گران قیمت هستند؛ برای کمک به اقشار آسیب پذیر و افرادی که بیشترین نیاز را به خدمات فیزیوتراپی و توانبخشی دارند، جمعیت هلال احمر با هزینه‌های بسیار کم و تعرفه‌های دولتی، تمام خدمات فیزیوتراپی و توانبخشی را برای این عزیزان عرضه می‌کند.

وی تصریح کرد: بیش از ۱۱۹ مرکز به عنوان بزرگ‌ترین مجموعه توانبخشی کشور در حوزه درمان استقراری به همراه بیمارستان‌ها، خدمات فیزیوتراپی و توانبخشی عرضه می‌کنند.

سخنگوی جمعیت هلال احمر در پایان با اشاره به این‌که بخش دیگر فعالیت‌های جمعیت هلال احمر، خدمات داوطلبان و جوانان است در برنامه «صبح و زندگی» رادیو سلامت اظهار کرد: نزدیک به ۲ میلیون جوان داوطلب در سازمان جمعیت هلال احمر عضوند که به صورت کاملا داوطلبانه برای خدمت رسانی به هموطنان خود به جمعیت هلال احمر پیوسته‌اند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/tfRyE

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک