به مناسبت روز جهانی سرطان انجام شد:

اهدای یک دستگاه آمبولانس به کودکان محک توسط دانش‌آموزان نیما یوشیج

۱۳۹۶/۱۱/۲۶ در ۲۰:۱۴

اعضای هیئت امنا و هیئت مدیره محک به مناسبت روز جهانی سرطان در مجتمع آموزشی نیما یوشیج حاضر شدند و و ضمن معرفی مرکز پذیره نویسی سلول‌های بنیادی خون‌ساز محک، یک دستگاه آمبولانس از دانش‌آموزان این مدرسه هدیه گرفتند.

به گزارش ایران پزشک، جمعی از اعضای هیئت امنا و هیئت مدیره و کارکنان محک به مناسبت روز جهانی سرطان در مجتمع آموزشی نیما یوشیج حاضر شده و طی مراسمی دانش‌آموزان یک دستگاه آمبولانس به دوستان‌شان در محک اهدا کردند.

در این مراسم، پریوش لاجوردی، عضو هیئت امنا و هیئت مدیره محک، ضمن قدردانی از دانش‌آموزان مجتمع نیما یوشیج گفت: فرزندان این مدرسه درس نوع‌دوستی را تمرین می‌کنند و هر سال با اهدای یک دستگاه خودرو به دوستان‌شان در محک حمایت خود را از آن‌ها اعلام می‌کنند.

وی دانش آموزان این مدرسه را قهرمانان کوچک خواند و افزود: امیدوارم روزی برسد که سرطان دیگر وجود نداشته باشد و کمک‌های مردمی صرف شادی فرزندان‌مان شود.

سهیلا سیاهپوش، دیگر عضو هیئت امنا و هیئت مدیره محک نیز با اشاره همراهی دانش‌آموزان نیما یوشیج با دوستان خود در محک، به روش دیگر حمایت از کودکان مبتلا به سرطان اشاره و بیان کرد: پیوند سلول‌های بنیادی یکی از روش‌های درمان کودکان مبتلا به سرطان است که افراد ۱۸ تا ۵۰ سال می‌توانند با ثبت نمونه بزاق خود، نجات‌بخش یک زندگی باشند.

وی ادامه داد: دانش‌آموزان مدرسه نیمایوشیج ۷ سال است که با اهدای خودرو به محک با دوستان‌شان در محک همراه شده‌ و این همراهی برای محک بسیار ارزشمند است.

در این مراسم که دانش‌آموزان و والدین‌شان، حضور داشتند، تهرانیان، مدیرکل امور مشارکت‌های مدارس غیردولتی کل کشور با بیان این‌که در عرصه تعلیم و تربیت کشور اتفاق زیبایی رخ داده، گفت: اقدامات انسانی که ابعاد تربیتی گسترده‌ای دارند، هر لحظه کمک حال انسان بوده و در زندگی او تاثیر می‌گذارد.

وی با اشاره به اهدای آمبولانس توسط دانش‌آموزان افزود: کار گروهی زمینه یک حرکت بزرگ را فراهم می‌کند و امیدوارم با شکل‌گیری این فرهنگ، زمینه فعالیت‌های خیرخواهانه بیشتری فراهم شود.

کوهستانی، مدیر آموزش و پرورش منطقه ۲ استان تهران نیز در این مراسم گفت: حرکت انسان‌دوستانه دانش‌آموزان نیمایوشیج نشان می‌دهد که مدارس در راستای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش حرکت می‌کنند.

وی خطاب به دانش آموزان بیان کرد: شما مصداق عملی از خودگذشتگی هستید. باید ببینیم که این حرکت تا چه اندازه در مدارس ما فرهنگ‌سازی شده است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/OHA3m

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک