اهمیت حفظ آرامش روانی در زمان وقوع حادثه

۱۳۹۶/۰۶/۲۱ در ۲۱:۵۸

مشاور فضای مجازی سازمان صدا و سیما، افزایش آگاهی مردم با هدف کاهش وقوع حوادث را از جمله نقش‌های رسانه دانست و گفت: در زمان وقوع حادثه، اقدام برای حفظ و افزایش آرامش روانی اهمیت دارد که نقش رسانه در این بخش نیز قابل توجه است.

به گزارش ایران پزشک، حسن نجفی سولاری با تاکید بر اهمیت نقش رسانه‌ها در پیشگیری از حوادث و کاهش خسارات، گفت: اولین قدم در این مسیر، مربوط به پیش از حادثه است که رسانه‌ها می‌توانند با افزایش آگاهی جامعه، در ایمن کردن محیط زندگی افراد عملکرد موفقی داشته باشند.

وی با بیان این‌که درصد قابل توجهی از حوادث به دلیل بی‌توجهی به مسائل ایمنی رخ می‌دهد، افزود: در زمان وقوع حادثه، اقدام برای حفظ و افزایش آرامش روانی اهمیت دارد که نقش رسانه در این بخش نیز قابل توجه است.

این مدرس دانشگاه ادامه داد: دامن زدن به نا امنی، افزایش تنش و ایجاد استرس می‌تواند میزان خسارت را افزایش دهد.

وی با بیان این‌که تبیین وظایف و شرح آن می‌تواند در کاهش خسارات موثر باشد، اظهار کرد: این تبیین وظایف، به معنی آگاه‌سازی افراد و سازمان‌ها از مسئولیت‌شان هنگام وقوع حادثه است.

مشاور فضای مجازی سازمان صدا و سیما در ادامه تصریح کرد: کاهش آثار ناخوشایند بحران، وظیفه رسانه پس از وقوع حادثه است که نباید از آن غافل بود.

نجفی سولاری گفت: تحلیل علت یا علل وقوع حادثه و انتقال خواسته‌های آسیب دیدگان به مسئولین، وظیفه رسانه پس از وقوع حادثه است.

وی با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره پیشگیری از سوانح و حوادث در پایان بیان کرد: اگر برگزاری چنین رویدادهایی منجر به کاهش سانحه به خصوص حوادث انسان ساز شود، هزینه برای آن سودمند است.

گفتنی‌ست نخستین جشنواره کشوری پیشگیری از سوانح و حوادث به همت رادیو سلامت از چهارم شهریور ماه آغاز شده است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/P9ahy

برچسب‌ها, , , , , , , , ,

ایران پزشک