سرپرست اورژانس کشور مطرح کرد:

اورژانس‌های پیش بیمارستانی نیازمند توجه بیشتر

۱۳۹۵/۱۲/۰۹ در ۱۹:۱۶

سرپرست اورژانس کشور در مراسم افتتاح مجهزترین پایگاه اورژانس هوایی در قم با بیان این‌که توسعه اورژانس پیش بیمارستانی در دستور کار قرار گرفته، گفت: با وجود محدودیت‌های منابع تلاش همکاران ما در این است که بتوانند امدادرسانی بهتری داشته باشند.

به گزارش ایران پزشک، پیرحسین کولیوند با اشاره به این‌که ایجاد پایگاه‌های شهری، جاده‌ای و روستایی اورژانس در دستور کار است، گفت: ایجاد پایگاه‌های روستایی از اهمیت زیادی برخوردار است؛ زیرا شاهد تصادفات و تلفات بسیاری در جاده‌های روستایی هستیم.

کولیوند در مراسم افتتاح مجهزترین پایگاه اورژانس هوایی در قم اظهار کرد: برکات طرح تحول سلامت نصیب همه مردم شده و به همت دولت، خیرین، مردم و مسئولانی که در حوزه بهداشت و درمان هستند اقدامات خوبی در حوزه بهداشت و درمان صورت گرفته است.

وی با اشاره به احداث بیمارستان‌های مختلف و افزایش تخت‌های بیمارستانی گفت: در بخش فوریت‌های پزشکی شاهد اقدامات قابل توجهی بوده و در شرایط کنونی ۳۰ پایگاه هوایی در کشور راه اندازی شده است.

سرپرست اورژانس کشور با بیان این‌که توسعه اورژانس پیش بیمارستانی در دستور کار قرار گرفته، افزود: با وجود محدودیت‌های منابع تلاش همکاران ما در این است که بتوانند امدادرسانی بهتری داشته باشند.

کولیوند به وضعیت اورژانس‌های بیمارستانی نیز اشاره کرد و یادآور شد: توسعه و گسترش اورژانس‌های بیمارستانی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و دانشگاه علوم پزشکی قم نیز در توسعه و گسترش این بخش اقدامات قابل توجهی داشته است.

وی با تاکید بر این‌که نگاه مردم به شهر قم است و بسیاری از مردم در طول سال به این شهر سفر می‌کنند، تاکید کرد: بهره‌مندی از نیروی انسانی متدین و ایثارگر در حوزه درمان از اهمیت بسیاری برخوردار است.

سرپرست اورژانس کشور با بیان این‌که در بخش فوریت‌های پزشکی با کمبود شدید نیروی انسانی مواجه هستیم، افزود: امیدواریم با دانشکده‌ای که می‌خواهیم ایجاد کنیم نیروهایی را تربیت کنیم تا بتوانند در این سیستم خدمات خود را ارائه کنند.

وی با اشاره به ضرورت حمایت از حوزه سلامت، گفت: این حوزه دارای اهمیت بسیار زیادی است و بحث درمان در کشور روز به روز ارتقای کمی و کیفی داشته و مردم قدر این خدمات را می‌دانند و میزان رضایت مردم از این خدمات افزایش یافته است و امیدواریم بتوانیم خدمات خود را گسترش داده و کیفیت آن را ارتقا دهیم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/ggzul

برچسب‌ها, , , , , , ,

ایران پزشک