اورژانس در اتاق شیشه‌ای

۱۳۹۶/۰۷/۰۱ در ۲۰:۰۹

روز ملی اورژانس

ایران پزشک: صبح امروز مراسم روز ملی اورژانس با حضور جمع کثیری از پرسنل و تکنسین‌های اورژانس پیش بیمارستانی به همراه وزیر بهداشت و سرپرست سازمان اورژانس کشور برگزار شد. مراسمی که نشان از نظمی درست و درمان در پیشانی وزارت بهداشت داشت.

یک سالی از آمدن پیرحسین کولیوند به اورژانس کشور می‌گذرد. پیشانی وزارت بهداشت که در نگاه عموم مردم و جامعه به عنوان بیلبوردهای سیار در خیابان‌ها، سر چهارراه‌ها و حتی جاده‌های کشور حضور دارند؛ از مسابقات فوتبال بگیرید تا راه‌پیمایی‌ها، از سفرهای نوروزی و تابستانی بگیرید تا اربعین. آن‌ها همیشه در کنار ما هستند و فقط زمانی پر رنگ‌تر می‌شوند که سایه شوم حادثه بر سر انسان‌ها می‌افتد و درست در همان لحظه سر می‌رسند و نجات‌بخش می‌شوند.

حضور تکنسین‌های اورژانس یک جور احساس امنیت به مردم می‌دهد. حضوری که می‌تواند همانند قبل از یک سال اخیر در رسانه‌ها بازتاب نداشته باشد و مردم چیز زیادی از اورژانس ندانند و نخوانند یا حضوری که به واسطه عملکرد صحیح ارتباط با رسانه تیم روابط عمومی پیرحسین کولیوند توانست بین مردم، صفحه‌های اینستاگرام و کانال‌های تلگرام پر رنگ‌تر باشد.

عملکرد منسجم، پر سرعت و به دور از حاشیه، تیم ارتباط با رسانه اورژانس کشور طی یک سال اخیر توانست رسانه‌های سلامت را به اخبار اورژانس نزدیک‌تر کند. در نتیجه این اطلاع‌رسانی‌های سریع، فرآیند فرهنگ‌سازی در جامعه که صبح امروز وزیر بهداشت در مراسم روز ملی اورژانس بر آن تاکید کرد نیز از مسیر رسانه‌های سلامت آغاز شد. عملکردی اورژانسی که همانند درایت و کفایت سرپرست اورژانس کشور، تنها از تیم همراه او بر می‌آمد.

با این تفاسیر، قطع به یقین رسانه‌های سلامت، گردن آویز طلای سرعت در انتقال اخبار از طریق روابط عمومی‌های وابسته به وزارت بهداشت را بر گردن ارتباط با رسانه سازمان اورژانس کشور خواهند انداخت. امیدواریم طی چهار سال آتی نیز با ابقای تیم روابط عمومی ذکر شده، همین روند ادامه داشته باشد تا اخبار اورژانس همانند گذشته به محاق نرود؛ چرا که حضرت مولانا می‌فرماید: «بدر را دیدی بر این خوش چار طاق / حسرتش را هم ببین وقت محاق»

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/r9Gl6

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک