در صورت مشاركت شهرداری

اورژانس کشور آماده ایجاد پایگاه‌های مختلف در شهر است

۱۳۹۵/۱۱/۲۶ در ۱۷:۴۰

سرپرست اورژانس کشور از آمادگی اورژانس جهت ایجاد پایگاه‌های مختلف خبر داد و گفت: در صورتی که شهرداری مکان‌های لازم برای ایجاد پایگاه‌های اورژانس را تامین کند ما نیز پایگاه‌های لازم را مستقر خواهیم کرد.

به گزارش ایران پزشک، پیرحسین کولیوند عصر امروز در نشستی با حضور برخی اعضای شورای شهر و شهردار منطقه ۱۰ تهران با اشاره به ضرورت توجه بیشتر به ایمنی ساختمان‌ها برای جلوگیری و پیشگیری از وقوع حوادث، اظهار کرد: حادثه پلاسکو نباید در هیچ نقطه‌ای از کشور تکرار شود و برای این کار باید ایمنی ساختمان‌ها را بالا برد و مشکلات موجود را برطرف کرد.

وی با بیان این‌که اورژانس کشور آمادگی لازم برای ایجاد پایگاه‌های مختلف را دارد، افزود: در صورتی که شهرداری مکان‌های لازم برای ایجاد پایگاه‌های اورژانس را تامین کند ما نیز پایگاه‌های لازم را مستقر خواهیم کرد.

سرپرست اورژانس کشور عنوان کرد: باید همکاری و تعامل بیشتری بین اورژانس و دیگر ارگان‌ها مانند شهرداری بیشتر شود.

وی افزود: پیشنهاد می‌کنیم که در ساختمان‌های پرتردد و پر جمعیتی که وجود دارد و همچنین تمامی ساختمان‌هایی که در آینده احداث می‌شوند دستگاه aed (دستگاه الکتروشوک اتوماتیک) نصب شود.

کولیوند اظهار کرد: همچنین باید برای مواقع ضروری و بحرانی ابعاد آسانسورهای موجود در ساختمان‌های پرتردد و پرجمعیت تغییر کرده و به گونه‌ای باشد که بتوان با این آسانسورها بیمارها و مصدومان را جابه‌جا کرد.

همچنین در این نشست گزارشی از عملکرد اورژانس در حادثه حریق و سقوط ساختمان پلاسکو ارائه شد. گفتنی‌ست برخی اعضای شورای شهر حاضر در این نشست قول تامین اعتبارات و تدابیر لازم برای همکاری با اورژانس را اعلام کردند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/CenWl

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک