اولویت سازمان جهان بهداشت درباره بیماری‌های نادر

۱۳۹۶/۱۲/۰۹ در ۲۰:۳۲

سازمان جهانی بهداشت

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت به مناسبت روز جهانی بیماری‌های نادر پیامی صادر کرد.

به گزارش ایران پزشک، بخشی از متن پیام تدروس آدانوم گبریسوس بدین شرح است:

«چشم انداز اهداف توسعه پایدار دنیایی است که هیچ کس از آن باقی نمی‌ماند؛ از جمله افرادی که از بیماری‌های نادر رنج می‌برند. فقط به این دلیل که یک بیماری روی تعداد کمی از افراد تاثیر می‌گذارد، آن را بی اهمیت‌تر از بیماری‌هایی که میلیون‌ها نفر را تحت تاثیر قرار می‌دهد، نمی‌کند.

بیماری‌های نادر به طور عمده از بیماری‌های شایع، به ویژه برای تشخیص، متفاوت است. عدم وجود بیومارکرهای معتبر و نقاط پایانی جایگزین و عدم وجود تخصص بالینی و مراکز متخصص همه موانع قابل توجهی را نشان می‌دهد.

تخصص پزشکی برای هر یک از این بیماری‌ها منابع کم‌یابی است.

اولویت اصلی سازمان جهانی بهداشت این است که از کشورهای در مسیر پوشش جهانی بهداشت حمایت کنیم تا اطمینان حاصل شود که بدون نیاز به مشکلات مالی، همه افراد بتوانند به خدمات بهداشتی که به آن‌ها نیاز دارند دسترسی پیدا کنند. این شامل دسترسی به تشخیص و درمان برای افرادی است که از بیماری‌های نادر رنج می‌برند. از طریق مجمع قیمت گذاری عادلانه، سازمان جهانی بهداشت در حال تلاش برای تقویت گفت‌وگو بین تنظیم کننده‌ها، بیمه گذاران، شرکت‌های دارویی و گروه‌های بیمار برای اطمینان از دسترسی پایدار به داروها است.

ما از بحث‌های بیشتر با انجمن بیماری‌های نادر در مورد این‌که چگونه می‌توانیم همکاری را تقویت کنیم تا اطمینان حاصل کنیم افراد مبتلا به بیماری‌های نادر می‌توانند به خدمات بهداشتی که نیاز دارند دسترسی یابند، استقبال می‌کنیم.»

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/kG0hL

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک