رییس هیئت مرکزی نظارت بر هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی:

اگر اینترنت مشکل داشت، حضوری رای بدهید

۱۳۹۶/۰۴/۲۸ در ۱۶:۰۲

رییس هیئت مرکزی نظارت بر هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی گفت: در انتخابات این دوره با تهمیدات پیش بینی شده، شاهد مشکلات امنیتی و سایبری، فضاسازی‌های سیاسی و احتمال رای مجدد افراد در دو حوزه انتخابیه یا به دو روش حضوری و الکترونیک نخواهیم بود.

به گزارش ایران پزشک، محمد حسین قربانی درباره تعداد نفرات ثبت نام شده در هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی گفت: ۵۴۴۷ نفر برای انتخابات این دوره ثبت نام کردند که ۲۷۰ نفر تا قبل از بررسی صلاحیت‌ها، انصراف دادند و صلاحیت ۳۱ نفر تایید نشدند.

وی افزود: ۷۴٫۷ درصد از کاندیداها مرد و ۲۵٫۳ درصد، زن هستند که شاهد افزایش مشارکت زنان در این دوره بوده‌ایم.

قربانی ادامه داد: در شهرهایی که در آن‌ها تعداد گروه‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، علوم آزمایشگاهی، مامایی و لیسانسه‌های پروانه‌دار، بیش از ۵۰۰ نفر باشد، هیئت مدیره نظام پزشکی ۱۷ نفره و شهرهایی که کمتر از ۵۰۰ نفر باشد، تعداد اعضای هیئت مدیره، ۱۱ نفر خواهد بود.

این نماینده مجلس با بیان این‌که هیئت نظارت مرکزی نه تنها در انتخابات، بلکه در طول ۴ سال نیز بر فعالیت سازمان نظام پزشکی نظارت دارد، اظهار کرد: هیئت مرکزی نظارت همچنین بر تخلفات قبل از برگزاری انتخابات و تخلفات روز انتخابات نظارت دارد.

قربانی گفت: در انتخابات این دوره با تهمیدات پیش بینی شده، شاهد مشکلات امنیتی و سایبری، فضاسازی‌های سیاسی و احتمال رای مجدد افراد در دو حوزه انتخابیه یا به دو روش حضوری و الکترونیک نخواهیم بود.

وی افزود: در ششمین دوره انتخابات نظام پزشکی، مشارکت در کشور ۳۳ و در تهران ۱۱ درصد بود، اما پیش بینی می‌کنیم که در این دوره، مشارکت در این دوره از انتخابات به بیش از ۵۰ درصد برسد.

قربانی در پایان اظهار کرد: اگر مشکلاتی برای اینترنت در روز انتخابات پیش آید، اعضای نظام پزشکی می‌توانند رای خود را به صورت حضوری به صندوق‌های رای بریزند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/sJXHA

برچسب‌ها, , , , , ,

ایران پزشک