ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری مشترک در حوزه سلامت بین ایران و کره جنوبی

۱۳۹۶/۰۹/۲۴ در ۰۰:۰۳

سفر وزیر بهداشت به سئول

وزیر بهداشت که به کره جنوبی سفر کرده در فرودگاه سئول گفت: فرصت‌های مناسبی در حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری مشترک برای ساخت بیمارستان و تجهیزات بیمارستانی در ایران و همچنین در بخش‌های پزشکی، صنعت دارویی و همچنین در حوزه آموزش و پژوهش برای دو کشور ایران و کره جنوبی وجود دارد.

به گزارش ایران پزشک، سید حسن هاشمی که به دعوت وزیر بهداشت کره جنوبی به این کشور سفر کرده، اظهار کرد: در این سفر هیئتی از وزارت بهداشت و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی حضور دارند.

وزیر بهداشت با بیان این‌که زمینه‌های همکاری بسیاری بین دو کشور ایران و کره جنوبی وجود دارد و گفت‌وگوهای زیادی بین کارشناسان انجام شده، افزود: فرصت‌های مناسبی در حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری مشترک برای ساخت بیمارستان و تجهیزات بیمارستانی در ایران و همچنین در بخش‌های پزشکی، صنعت دارو و همچنین در حوزه آموزش و پژوهش برای دو کشور وجود دارد.

هاشمی با اشاره به این‌که کره جنوبی در این بخش پیشرفت‌های مناسبی داشته و بسیار علاقمند همکاری با ما است، بیان کرد: برای ایران هم فرصت بسیار خوبی است که از دانش و تجربه کره جنوبی استفاده کند و مطمئن هستم که بخش خصوصی دو کشور از فرصت سرمایه گذاری که توسط بانک‌های کره جنوبی فراهم شده است حداکثر استفاده را خواهند برد.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر قرارداد برای ساخت ۳ بیمارستان منعقد شده و فرصت عالی برای ایران وجود دارد که از آن‌چه بانک‌های کره‌ای سرمایه گذاری می‌کنند، اشتغال زایی کند.

وزیر بهداشت با اشاره به این‌که این قرارداد برای کره جنوبی نیز بسیار فرصت خوبی است، گفت: امیدوارم که در این سفر بتوانیم گام‌های بعدی را در تفاهم نامه‌ای که امضا می‌شود تعریف کرده و در آینده نزدیک شاهد روابط بیشتر بین دو بخش سلامت ایران و کره جنوبی باشیم.

هاشمی در خصوص کمبود تخت‌های بیمارستانی و تجهیز آن‌ها نیز گفت: بارها در دولت یازدهم و دوازدهم گفتیم که قرار نیست همه خدمات را دولت ارائه کند، بنابراین بسیار علاقه‌مندیم که بخشی از این خدمات توسط بخش خصوصی ارائه شود و توسط دولت خرید خدمت صورت گیرد.

وزیر بهداشت در ادامه با بیان این‌که در این راستا راه‌کارهای جدیدی را تعریف کردیم، اظهار کرد: در بودجه ۹۷ که در قالب لایحه به مجلس ارائه شد و در تبصره ۱۹ نیز شفاف مشخص شده که بخش خصوصی اعم از داخلی و خارجی می‌توانند برای ارائه خدمات حوزه سلامت سرمایه گذاری کنند که البته عمدتا معطوف به درمان است.

هاشمی در ادامه تاکید کرد: بخشی از خدمات به مردم از جمله سطح یک که مربوط به دولت و بیمه‌ها است باید بهتر از گذشته ارائه شود و کره جنوبی یکی از کشورهای علاقه‌مند سرمایه گذاری در این زمینه است که امیدوارم طرف ایرانی از این فرصت ایجاد شده علاوه بر کشور کره جنوبی بلکه با چین، ژاپن و برخی از کشورهای اروپایی نیز بهره کافی را ببرد و این حق مردم است که از خدمات بهتر بهره‌مند شوند و باید احترام بیشتری به مردم بشود.

وی با بیان این‌که در این راه نیاز به رقابت است و ما هم به عنوان دولت باید فرصت را فراهم کنیم تا این رقابت شکل بگیرد، افزود: در رقابت‌هاست که ارتقای کیفیت مشخص می‌شود و در این راستا کیفیت کار ارائه کننده خدمت با رقبایی که دارند محک می‌خورد تا مردم بتوانند در این خصوص با انتخاب‌های متعدد، بهترین کیفیت را دریافت کنند.

وزیر بهداشت در پایان با اشاره به این‌که حتما در جهت رفع کمبودها، ایجاد اشتغال، استفاده از سرمایه‌های بیرونی، حوزه سلامت نیز باید فعال باشد، گفت: بخش عمده این سفر با همین هدف گذاری صورت می‌گیرد که خوشبختانه طرف کره‌ای هم بسیار اشتیاق دارد که از فرصت ایجاد شده در جهت توسعه همکاری‌ها گام بردارد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/0DwUd

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک