مدیرعامل سازمان انتقال خون:

ایران رتبه اول هموویژیلانس مدیترانه را دارد

۱۳۹۵/۱۱/۱۸ در ۱۶:۴۲

مدیرعامل سازمان انتقال خون با اشاره به استقرار سیستم هموویژیلانس در کشور گفت: در این زمینه کار بزرگی انجام دادیم و در نشست منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی رتبه اول هموویژیلانس منطقه را دریافت کردیم.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، علی اکبر پورفتح‌اله درباره اعتباربخشی بانک‌های خون بیمارستانی گفت: با حمایتی که معاونت درمان انجام داد، سنجه‌های مرتبط با انتقال خون بیمارستانی یکی از سنجه‌های اصلی و مستقل در اعتباربخشی بیمارستان‌ها قرار گرفت. البته چرخه بیمارستانی انتقال خون دچار مشکلات متعددی در سطح آموزش، نگرش و … است که ما با همکاری آزمایشگاه مرجع سلامت تلاش می‌کنیم تا سمینار سالانه‌ای را برای بانک‌های خون بیمارستانی برگزار کنیم که ۷۰ بانک خون بیمارستانی کشور در این برنامه مشارکت می‌کنند.

پورفتح‌اله در پاسخ به سوال خبرنگار ایران پزشک درباره تدوین سنجه‌های انتقال خون، اظهار کرد: در زمینه اعتباربخشی، سنجه‌هایی در انتقال خون تدوین شده و شاهد ارزیابی بانک‌های خون خواهیم بود. همچنین برنامه نرم افزاری از رگ دهنده تا گیرنده داریم که امیدوارم در سال آینده راه‌اندازی شود که در صورت اجرای آن ارزیابی بانک‌های خون تسهیل می‌شود.

مدیرعامل سازمان انتقال خون در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایران پزشک درباره استقرار سیستم هموویژیلانس در کشور که به بررسی خون از لحظه اهدا تا تزریق و بررسی عوارض پس از تزریق خون می‌پردازد، گفت: در این زمینه کار بزرگی انجام دادیم و در نشست منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی رتبه اول هموویژیلانس منطقه را دریافت کردیم.

پایان پیام/

 

پیوندک: http://iranMD.com/qzsps

برچسب‌ها, , , , , , , , ,

ایران پزشک