برای دومین سال پیاپی:

ایران پزشک در میان سه رتبه برتر تیتر سلامت قرار گرفت

۱۳۹۶/۰۲/۱۶ در ۱۵:۴۳

پایگاه خبری ایران پزشک در مسابقه تیتر یک سلامت که از سوی روابط عمومی سازمان غذا و دارو برگزار شد، رتبه سوم را کسب کرد.

به گزارش ایران پزشک، روابط عمومی سازمان غذا و دارو، نفرات اول تا سوم مسابقه تیتر یک سلامت را به شرح ذیل اعلام کرد:

 

نفر اول با اکثریت قاطع آرا، امیر نوایی از خبرگزاری صدا و سیما واحد مرکزی خبر با تیتر «مرض‌های شیرین و دستپخت‌های شور»

با توجه به تضاد شور و شیرین جذابیت خوبی ایجاد کرده و خبرنگار به خوبی توانسته است با بازی با کلمات، تفهیم موضوع کند.

تیتر «روغن‌هایی که سلامت ایرانیان را سرخ می‌کنند» نیز به همین علت جذابیت دارد و تیتر زیبایی است که نظر مخاطب را جلب می‌کند.

 

نفر دوم امین جلالوند، خبرنگار سرویس اجتماعی روزنامه جام جم با تیتر «بهداشت در رستوران‌ها کباب می‌شود»

جلالوند نیز با توجه به چالش بهداشتی نبودن غذا و فرآورده‌های غذایی رستوران‌ها و استفاده از واژه کباب شدن بهداشت، نوعی کنایه چالشی را مطرح کرده و نقدی را مطرح می‌کند که مخاطب را جذب می‌کند.

تیتر بعدی این خبرنگار «پهلوان پنبه‌های کپسولی» نیز کوتاه است و در عین حال با استفاده از ضرب المثل آهنگین شده و دقیقا به همین دلیل، جالب به نظر می‌آید.

 

نفر سوم مشترک امیر پروسنان از پایگاه خبری ایران پزشک با تیتر «پیتزا با طعم تاج خروس»

تیتر پروسنان نیز موجز است و با واژه تاج خروس آن هم در پیتزا نظر مخاطب را به خود جلب می‌کند؛ کما این‌که با بهره‌مندی از حداقل کلمات، از یک نا به سامانی انتقاد می‌کند.

«رو سیاهی ذغال، دندان‌تان را رو سفید می‌کند» از مریم مهران، دیگر خبرنگار ایران پزشک نیز از جهاتی جالب توجه است؛ معمولا آن‌چه در مورد دندان به ذهن متبادر می‌شود، سفیدی است، اما بیان ذغال در نگاه اول برای مخاطب حاوی نوعی تضاد است که احتمالا مخاطب را ترغیب می‌کند که بفهمد ماجرا چیست.

 

نفر سوم مشترک سادات حسینی خواه از ایرنا با تیتر «خارجی‌های بی نام و نشان در سوپرمارکت‌ها»

او نیز به موضوع توزیع کالاهای وارداتی یا قاچاق مرتبط با سلامت در سوپرمارکت‌ها اشاره می‌کند. خبرنگار تلاش کرده است با استفاده از واژه «بی‌نام و نشان»، مشکل دار بودن این کالاها و مورد تایید نبودن آن‌ها را به مخاطب گوشزد کند؛ ولی استفاده از واژه «خارجی‌ها» به جای کالاهای خارجی نوعی ایهام ایجاد کرده است که تا حدی می‌تواند مخاطب را به خواندن موضوع ترغیب کند.

تذکر این نکته ضروری‌ست که انتخاب تیترها بدون در نظر گرفتن محتوای گزارش، کیفیت نگارش و غنی بودن گزارش است و در داوری‌ها صرفا به خود تیتر به صورت مجزا توجه شده است.

 

گفتنی‌ست یکی از تیترهای پایگاه خبری ایران پزشک در مسابقه تیتر یک سلامت سال گذشته شایسته تقدیر قرار گرفت و امسال دو تیتر از ایران پزشک در مقام سوم تیترهای سلامت قرار دارد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/hncGP

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک