رییس انجمن علمی مامایی کشور:

باروری به سن مرتبط نیست

۱۳۹۶/۰۴/۱۲ در ۰۹:۴۲

ناباروری

رییس انجمن علمی مامایی کشور با بیان این‌که در درمان ناباروری مشکل نداریم، گفت: روش‌های پیشرفته و حتی پروتکل‌های روز دنیا در ایران اجرا می‌شود و از طرفی وزارت بهداشت، برخی از مراکز دولتی را یا به صورت رایگان برای افراد نابارور در نظر گرفته است.

به گزارش ایران پزشک، ناهید خداکرمی، آرامش و امید به آینده را دو فاکتور مهم برای افزایش جمعیت دانست و گفت: وقتی در کشوری سطح سواد و سلامت افزایش پیدا می‌کند، امید به زندگی هم افزایش یافته و خود به خود با پیری جمعیت مواجه می‌شویم.

وی کاهش نرخ باروری را به عوامل متعددی نسبت داد و افزود: تکیه بر سن ازدواج، باعث استرس می‌شود و اصلا باروری به سن مرتبط نیست و تا هر زمان که زنی قدرت باروری داشته باشد در وضعیت فعلی با پیشرفتی که حوزه پزشکی کرده منعی برای بچه‌دار شدن نیست.

رییس انجمن علمی مامایی کشور با اشاره به این‌که حدود ۵ میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارد در رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: در درمان ناباروری مشکل نداریم؛ روش‌های پیشرفته و حتی پروتکل‌های روز دنیا در ایران اجرا می‌شود و از طرفی وزارت بهداشت، برخی از مراکز دولتی را یا به صورت رایگان برای افراد نابارور در نظر گرفته است.

پایان پیام/

 

پیوندک: http://iranMD.com/iXd3H

برچسب‌ها, , , , , , , ,

ایران پزشک