با هدف فعالیت‌های مطالعاتی و درمانی در حوزه سرطان افتتاح شد؛

بانک سارکوما در پژوهشکده سرطان پستان

۱۳۹۵/۰۲/۰۸ در ۰۸:۰۴

به دنبال راه‌اندازی بستر فعالیت‌های مطالعاتی و درمانی سایر حوزه‌های سرطان، گروه پژوهشی ژنتیک سرطان در نظر دارد بانک نمونه‌های زیستی سارکوما را در این پژوهشکده راه‌اندازی نماید.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، در حال حاضر بانک سارکوما در پژوهشکده سرطان پستان جهاد دانشگاهی آماده دریافت نمونه از بیماران مبتلا به سارکوما است. این بانک شامل نمونه‌های بافت تازه، بلوک بافت پارافینه و خون است. در این بانک نمونه‌های بیولوژیک بیماران همراه با اطلاعات بالینی و follow up نیز ذخیره می‌شوند.

این پژوهشکده از همه پژوهشگرانی که علاقمند به همکاری در پروژه‌های تحقیقاتی هستند، دعوت کرده در صورت داشتن جراحی مورد سارکوما، با شماره ۸۸۷۹۶۰۰۳ تماس بگیرند تا هماهنگی‌های لازم برای دریافت نمونه با این بانک انجام شود. همچنین از کلیه پژوهشگران و علاقمندان دیگر رشته‌ها در انجام طرح‌های تحقیقاتی در این زمینه دعوت کرده است.

پژوهشکده سرطان جهاد دانشگاهی در حال حاضر مجهز به بانک نمونه‌های بیولوژیک سرطان پستان بوده و نمونه‌های مختلفی از جمله خون، بافت و همچنین پرونده و اطلاعات این بیماران را جهت امور تحقیقاتی و درمانی ذخیره می‌کند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/xeCxj

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک