وزیر بهداشت در آستانه پاس‌داشت روز زن:

باید از تجربیات و دانش زنان در عرصه‌های مدیریتی استفاده کنیم

۱۳۹۶/۱۲/۱۷ در ۱۹:۴۱

وزیر بهداشت

وزیر بهداشت ضمن تبریک فرا رسیدن سال‌روز ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن در یادداشتی نوشت: همه به‌ ویژه بانوان بتوانند آن الگوی انسانیت، شرافت، صداقت و عطوفت را بهتر و بیشتر بشناسند و به اندازه ظرفیت وجودی خود، جرعه نوش دریای معرفتش باشند.

به گزارش ایران پزشک، سید حسن هاشمی در کانال تلگرامی خود به مناسبت روز زن و روز مادر نوشت:

«فرارسیدن سال‌روز ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن را خدمت هموطنان عزیز تبریک عرض می‌کنم. امیدوارم همه ما به‌ ویژه بانوان محترم بتوانیم آن الگوی انسانیت، شرافت، صداقت و عطوفت را بهتر و بیشتر بشناسیم و به اندازه ظرفیت وجودی خود، جرعه نوش دریای معرفتش باشیم.

بر اساتید حوزه و دانشگاه نیز فرض است با توجه به مقتضیات زمان، زوایای مختلف زندگانی حضرتش را برای هموطنان و خصوصا به زبان جوانان بازگویند تا طی این طریق، آسان‌تر و جلوه نور اخلاق و معرفت در زندگی‌ فردی و جمعی مردم درخشان‎تر شود.

زن ایرانی هم که در کسوت مادری، نمونه‎ای منحصر به‌فرد و در دانش‌آموزی و طی مدارج علمی صاحب جایگاهی والا و در عطوفت و مهربانی زبانزد و محور خانه و خانواده است، به‌ یقین در سایه آموزه‎های زلال دینی در تمام این حوزه‎ها حضوری پررنگ‎تر خواهد داشت.

ما در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این تجربه را داشته‌ایم و هر جا از مدیریت خانم‌ها استفاده کرده‌ایم، خوش درخشیده‌اند؛ پس بر ماست که ضمن سپاسگزاری و قدرشناسی از تلاش‌های ایشان در کانون خانواده، از دانش و تجربه آن‌ها در عرصه‎های کارشناسی و مدیریتی نیز به قدر کفایت بهره بگیریم.»

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/hmqWN

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک