با مکمل‌ها سلامت سالمندی را تکمیل کنید

۱۳۹۶/۰۷/۱۰ در ۲۰:۴۲

هادی پور

یک داروساز گفت: با توجه به این‌که سالمندان بنیه ضعیف‌تری دارند، مصرف داروهای تقویتی توسط آن‌ها یک ضرورت به شمار می‌رود.

به گزارش ایران پزشک، محمود هادی پور دهشال با تاکید بر این‌که استفاده از هر نوع مکملی برای سالمندان مجاز نیست، گفت: این افراد مستعد عوارض کلیوی هستند؛ بنابراین استفاده از مکمل‌های دارویی باید با تجویز پزشک معالج صورت گیرد.

وی افزود: با توجه به این‌که سالمندان به لحاظ بنیه و توان جسمی، ضعیف‌تر هستند، مصرف داروهای تقویتی توسط سالمندان یک ضرورت به شمار می‌رود. البته نوع داروی تقویتی و زمان استفاده از آن حائز اهمیت است؛ زیرا سالمندان در مواردی قادر نیستند داروها را در زمان مناسب و به موقع مصرف کنند و باید به آن‌ها کمک شود.

این داروساز گفت: راه‌های مختلفی برای کمک به سالمندان وجود دارد تا دارو را در زمان مقرر مصرف کنند و خانواده بهترین گزینه برای این امر است.

وی با بیان این‌که با یک تماس تلفنی، زمان مصرف دارو را می‌توان به سالمندان یادآوری کرد، اظهار کرد: سیستم‌هایی وجود دارد که به کمک آن می‌توان زمان را به سالمندان یادآوری کرد.

هادی پور دهشال در پایان با اشاره به این‌که پرستار نیز می‌تواند این کار را به خوبی انجام دهد، گفت: وظیفه پرستار فقط در بیمارستان خلاصه نمی‌شود. یکی از کارهایی که پرستار می‌تواند انجام دهد، ارتباط مستمر با بیماران است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/mQLVt

برچسب‌ها, , , , , , , , , , ,

ایران پزشک