مشاور وزیر بهداشت در امور مامایی:

برای رسیدن به اهداف جمعیتی، ابزار مناسب، زایمان طبیعی است

۱۳۹۶/۰۲/۱۴ در ۲۲:۴۱

مشاور وزیر بهداشت در امور مامایی با بیان این‌که در سال ۹۵ حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار زایمان طبیعی رایگان در کشور انجام شد، گفت: در تکمیل زیرساخت‌ها حدود هزار و ۴۰۰ واحد تک‌نفره زایمان در کشور دایر شد. همچنین تامین اعتبار حدود هزار و ۸۰۰ اتاق زایمان تک نفری در کشور نیز انجام گرفت.

به گزارش ایران پزشک، نجمه تهرانیان با اشاره به سیاست‌های وزارت بهداشت در دولت یازدهم گفت: بر اساس منویات رهبری و سیاست‌های جمعیتی که ایشان ابلاغ کرده‌اند محورهایی در وزارت بهداشت در نظر گرفتند که مهم‌ترین آن افزایش فرزند آوری و جمعیت است که یکی از محورهای بنیادی و اساسی برای حفظ آینده کشور محسوب می‌شود.

وی افزود: برای رسیدن به اهداف جمعیتی، ابزار مناسب، زایمان طبیعی است، زیرا اگر زایمان به شکل دیگری انجام شود، برای مادر محدودیت ایجاد می‌شود؛ زیرا برای مادر خطراتی ایجاد می‌شود. به همین دلیل محور اصلی وزارت بهداشت فرزند آوری به شکل طبیعی است و در این راستا زایمان طبیعی در تمام کشور رایگان اعلام شد و افزایش امکانات و زیرساخت‌های خدمات زایمانی در دستور کار قرار گرفت.

مشاور وزیر بهداشت در امور مامایی با بیان این‌که در سال ۹۵ حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار زایمان طبیعی رایگان در کشور انجام شد در برنامه «صبح و گفت‌وگو» رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: در تکمیل زیرساخت‌ها نیز حدود هزار و ۴۰۰ واحد تک‌نفره زایمان در کشور دایر شد. همچنین تامین اعتبار حدود هزار و ۸۰۰ اتاق زایمان تک نفری در کشور نیز انجام گرفت که این اتاق‌ها بسیار مجهز هستند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/CRsxm

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک